Manthey Racing powróci do WEC w sezonie 2024

Utytułowany zespół Manthey Racing powróci do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w sezonie 2024. Niemiecka ekipa wystawi dwa samochody Porsche 911 GT3 R w nowej klasie LMGT3.

Samochody w specyfikacji GT3 zastąpią auta GTE, ścigające się w WEC od momentu powstania mistrzostw w 2012 roku. Zgodnie z zasadami nowej kategorii, każdy producent będzie mógł być reprezentowany przez nie więcej niż dwa samochody, wybranych przez siebie zespołów.

Choć Porsche ma obecnie kilku klientów w WEC – Dempsey-Proton Racing, GR Racing i Project 1, niemiecki producent zdecydował się na ekipę Manthey Racing, która do ubiegłego roku prowadziła fabryczny program marki w klasie GTE Pro.

„Mieliśmy duże zainteresowanie ze strony potencjalnych, silnych operacyjnie zespołów. Decyzja nie była łatwa” – powiedział wiceprezes Porsche Motorsport Thomas Laudenbach. „Ponieważ jednak miejsca są ograniczone, musieliśmy ją podjąć. Wybraliśmy Manthey z kilku powodów. Poza tym, że to nasza spółka zależna, przemawia za nimi kilka innych czynników: zespół zna bardzo dobrze Porsche 911 GT3 R z wyścigów DTM i ważnych klasyków długodystansowych. Ponadto, Manthey jest bardzo dobrze zaznajomiony z wyjątkową specyfiką WEC, dzięki prowadzeniu programu fabrycznego Porsche 911 RSR przez wiele lat. Nasz wspólne sukcesy również grają ważną rolę. Wspólnie z Manthey zdobyliśmy mistrzostwo świata i trzykrotnie wygraliśmy Le Mans w swojej klasie. Jesteśmy przekonani, że będziemy silnie reprezentowani w nowej klasie LMGT3 w przyszłym roku”.

Bazujący nieopodal Nürburgringu zespół został założony w 1996 roku przez dwukrotnego wicemistrza DTM Olafa Mantheya. Były zawodnik stał na czele swojej ekipy do 2013 roku, gdy połączył się z Raeder Motorsport. Tego samego roku Porsche wykupiło 51 procent udziałów w spółce, gwarantując długoterminową przyszłość Manthey Racing.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze