Po tygodniach plotek i spekulacji zespół Haas potwierdził, że drugim kierowcą na sezon 2020 Formuły 1 będzie Romain Grosjean.

„Cały czas podkreślałem, że chcę pozostać w F1 wraz z zespołem Haas i wspólnie pracować na dalsze sukcesy” – powiedział Grosjean. „Jestem związany z nimi od samego początku i widziałem, ile pracy Gene Haas i Günter Steiner włożyli w to, aby uczynić tę ekipę konkurencyjną. Bardzo się cieszę, że nadal będę częścią tego projektu. Piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów w trzecim sezonie startów to coś szczególnego. Ten rok jest dla nas wyzwaniem, ale wykorzystamy nasze doświadczenie, aby wykonać krok do przodu przed kolejnym sezonem. Nie mogę doczekać się dalszej współpracy z Kevinem oraz całą ekipą”.

Francuz jest związany z zespołem od sezonu 2016. Wcześniej Grosjean reprezentował barwy Lotusa. Spekulacje na temat obsady drugiego fotela w zespole Haasa trwały już od dłuższego czasu. Podczas weekendu przed Grand Prix Belgii, szef zespołu Günter Steiner przyznał, ze o wolne miejsce walczy trzech kierowców: Esteban Ocon – który chwilę później został ogłoszony jako kierowca Renault – Romain Grosjean oraz Nico Hülkenberg.

Włoch przyznał również, że decyzja o obsadzie drugiego fotela zapadnie przed Grand Prix Singapuru. Choć wiele wskazywało na zatrudnienie Hülkenberga, słabsza dyspozycja zespołu w tegorocznym sezonie zwiększyła nacisk na doświadczenie ze strony kierowców. Sugeruje się, że sam Hülkenberg również nie był zdecydowany na jazdę w amerykańskim zespole, twierdząc że jego sytuacja jest niepewna.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race