Ferrari, McLaren i Renault odwołają się od decyzji w sprawie Racing Point

Ferrari, McLaren oraz Renault potwierdzili odwołanie się od piątkowego wyroku FIA w sprawie formy kary wystosowanej wobec Racing Point za wykorzystanie projektu wlotów hamulców.

Zgodnie z piątkowym werdyktem FIA, zespół Racing Point naruszył regulamin sportowy przy procesie projektowania wlotów powietrza do swoich samochodów. W konsekwencji, odjęto 15 punktów z klasyfikacji konstruktorów, a także nałożono karę finansową w wysokości 400 000 euro. Mimo to, ekipa z Silverstone otrzymała zgodę na dalsze korzystanie z kontrowersyjnego projektu do końca sezonu, przez co pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony konkurencyjnych stajni.

W krótkim oświadczeniu, Ferrari potwierdziło, że zamierza odwołać się od orzeczenia FIA. „Możemy potwierdzić, że właśnie zgłosiliśmy zamiar odwołania się od decyzji sędziów FIA dotyczącej Racing Point” – czytamy. Niedługo później podobny komunikat wystosowali również zespoły McLaren oraz Renault, które zapoczątkowało cały proces poprzez trzykrotne składanie protestu po wyścigach o GP Styrii, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Po złożeniu tej intencji, Ferrari ma teraz 96 godzin na sformalizowanie odwołania oraz zebranie wszelkich dokumentów i dowodów w sprawie, a następnie na złożenie wniosku przed Trybunał Apelacyjny FIA. Wygląda zatem na to, że na ostateczną decyzję w sprawie legalności RP20 będziemy musieli jeszcze poczekać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league