McLaren jako pierwszy podpisuje porozumienie Concorde

Brytyjski zespół McLaren będzie startować w Formule 1 przynajmniej do 2025 roku. To pierwsza ekipa, która podpisała nowe porozumienie Concorde, regulujące zasady prowadzenia sportu od strony komercyjnej na najbliższe pięć lat.

„To porozumienie stanowi kolejny ważny krok na drodze do samowystarczalnej, mocnej przyszłości Formuły 1” – powiedział szef McLaren Racing Zak Brown. „To właściwa umowa we właściwym czasie, zarówno dla sportu, jego właścicieli, zespołów oraz przede wszystkim fanów”.

„Bardziej wyrównana rywalizacja jest lepsza dla wszystkich, a lepszy podział zysków pomiędzy zespołami oraz uproszczona struktura zarządzania stawiają sport na pierwszym miejscu. To porozumienie uczyni konstruktorów F1 silniejszymi w dłuższej perspektywie i przypieczętowuje wspaniałą pracę wykonaną przez F1, FIA oraz wszystkie ekipy w okresie ostatnich kilku miesięcy nad zasadami finansowymi, technicznymi i sportowymi. Wszyscy musieli pójść na kompromis dla wspólnego dobra, jakim jest bardziej konkurencyjna, ekscytująca i rosnąca Formuła 1 na pokolenia do przodu”.

Wyznaczony przez Liberty Media pierwszy termin przystąpienia zespołów do nowego porozumienia Concorde przypada dzisiaj, 18 sierpnia.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league