Ukończono prace modernizacyjne na Circuit de Barcelona-Catalunya

Hiszpański tor Circuit de Barcelona-Catalunya przeszedł remont, który składał się przede wszystkim z modyfikacji zakrętu nr 10 przed nadchodzącym sezonem Formuły 1 i innych serii wyścigowych.

Po zmianach, ostry zakręt 10, który był wykorzystywany przez F1 od 2004 roku, zostanie od tego sezonu zastąpiony łagodniejszym lewym łukiem, który będzie mocno przypominać układ, kiedy sport po raz pierwszy zawitał na hiszpański obiekt w 1991 roku. Dzięki modyfikacjom możliwe było również poprawienie strefy wyjazdowej, co poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

Tor pod Barceloną, w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie będzie jednak gościł u siebie kierowców i zespołów F1 podczas przedsezonowych testów, które ostatecznie odbędą się w Bahrajnie. Przyczyną tego jest wciąż trwająca pandemia koronawirusa i wynikające z tego dokonane zmiany w kalendarzu mistrzostw. Wiadomo już, że tegoroczny sezon rozpocznie się w Bahrajnie, 28 marca, a mając to na uwadze, zespoły oraz władze F1 zgodziły się przenieść tam również testy. Trzydniowe jazdy na torze Sakhir zaplanowano na 12-14 marca.

Sam obiekt w Barcelonie, po pewnej niepewności, utrzymał swoje miejsce w kalendarzu Formuły 1. Wyścig o Grand Prix Hiszpanii ma odbyć się 9 maja.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league