Alonso wyszedł ze szpitala

Zespół Alpine poinformował, że Fernando Alonso opuścił szpital, w którym przebywał w trakcie weekendu po ubiegłotygodniowym wypadku na rowerze.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, który wraca do sportu w tym sezonie wraz z ekipą Alpine, 11 lutego uczestniczył w wypadku drogowym w Szwajcarii podczas treningu na rowerze. Badania ujawniły pęknięcie szczęki, co wymagało operacji. Po niej Hiszpan pozostał jeszcze w szpitalu na obserwacji.

W poniedziałek Alpine poinformowało, że Alonso wyszedł już ze szpitala po 48-godzinnym okresie obserwacji.

„Będzie miał teraz krótki okres pełnego odpoczynku, po czym nastąpi stopniowe wznowienie treningów w celu przygotowania się do rozpoczęcia sezonu” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Jak zawsze dziękujemy za najlepsze życzenia powrotu Fernando do zdrowia”.

Francuska stajnia poinformowała również, że oczekuje pełnego powrotu Alonso do formy przed rozpoczęciem sezonu. Sam Hiszpan również opublikował już kilkukrotne aktualizacje na temat obecnej sytuacji. Zaznaczył, że wszystko jest w porządku i z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji.

Zespół Alpine nie podał jeszcze konkretnej daty prezentacji swojego modelu A521, jednak w styczniu opublikował rendery podkreślające kolorystykę stajni.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league