Fry nowym dyrektorem technicznym Williamsa

Williams podpisał kontrakt z Patem Fry, który zostanie nowym dyrektorem technicznym. To pierwsza ważna zmiana szefa zespołu, Jamesa Vowlesa.

Brytyjska ekipa nie posiadała nikogo w roli głównego dyrektora ds. technologii, gdy w 2019 roku z Williamsa odszedł Paddy Lowe. Z kolei po koniec ubiegłego sezonu nie miała dyrektora technicznego, kiedy ekipę opuścił FX Demaison.

Vowles, który zastąpił Josta Capito na stanowisku szefa zespołu Williamsa przed tym sezonem, postanowił, że pierwszym celem jest pozyskanie nowego szefa działu technicznego. Już w ubiegłym miesiącu wskazał, że poczynił w tym kierunku spore kroki, choć wówczas nie zdradzał jeszcze szczegółów.

„Cieszę się, że dołączam do Williams Racing jako dyrektor techniczny” – powiedział Fry. „Zespół ma bogate dziedzictwo w Formule 1 i cieszę się, że mogę przyczynić się do jego przyszłego sukcesu. Wierzę w potencjał zespołu i razem będziemy dążyć do doskonałości na torze i poza nim”.

Fry dołączy do Williamsa 1 listopada i przejdzie z Alpine, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. technologii od lutego 2022 roku. Wcześniej pracował w McLarenie, Ferrari i Manorze, mając łącznie 17-letnie doświadczenie.

„W imieniu wszystkich w Williams Racing cieszę się, że mogę powitać Pata” – mówił Vowles. „Jego wiedza i doświadczenie jeszcze bardziej wzmocnią możliwości techniczne zespołu i dążenie do doskonałości, gdy będziemy budować kolejny rozdział Williamsa. Pat był kluczową częścią zwycięskich zespołów w całej swojej karierze, jest jednym z najbardziej szanowanych ekspertów w naszej branży i cieszę się, że mogę rozpocząć z nim współpracę, gdy dołączy w listopadzie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze