Alfa Romeo z wyjątkowym malowaniem na Grand Prix Włoch

Specjalne barwy na tegoroczną edycję wyścigu na Monzy zostały odsłonięte przez Valtteriego Bottasa oraz Zhou Guanyu podczas premiery najnowszego modelu samochodu cywilnego włoskiej marki, która odbyła się w muzeum Alfy Romeo w Arese niedaleko Mediolanu. 

Złoty akcent i napis na przedstawionym C43 nawiązuje właśnie do długo wyczekiwanego dzieła włoskich inżynierów, a mianowicie do 33 Stradale, które jest swoistym ukłonem w stronę swojego legendarnego poprzednika, ikony motoryzacji z lat 60. i jednego z najbardziej ikonicznych samochodów w historii Alfy Romeo.

Barwy zdobiące bolid włosko-szwajcarskiej ekipy powstały we współpracy z Centro Stile Alfa Romeo, jak podaje komunikat zespołu, jest jednocześnie klasyczne i nowoczesne, eleganckie oraz agresywne. Ma przede wszystkim łączyć bogatą spuściznę koncernu z teraźniejszością i przyszłością, a także wskazywać na tradycje zespołu, co oczywiście symbolizuje włoska flaga na pokrywie silnika.

„Zbliżając się do naszego domowego wyścigu na Monzy, z przyjemnością prezentujemy to wyjątkowe malowanie, będące hołdem nie tylko dla 33 Stradale, ale również dla całej Alfy Romeo i Włoch” – powiedział Alunni Bravi. 

Ta kolorystyka jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych, jaką kiedykolwiek mieliśmy na samochodzie. Możliwość zaprezentowania go przed naszą rodzimą publicznością, w tym setkami członków naszego zespołu z Hinwil, którzy będą wtedy na trybunach, jest dla nas wszystkich zaszczytem”.

Alfa Romeo to nie jedyny zespół z włoskimi tradycjami, który będzie wyróżniał się w trakcie tegorocznego Grand Prix Włoch. Ferrari zamierza uczcić tegoroczną wygraną w Le Mans, przedstawiając zupełnie nową odsłonę SF-23 w barwach nawiązujących do zwycięskiego hipersamochodu stajni z Maranello.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfy Romeo

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze