Kubica: Samochód musi pozostać w jednym kawałku

Zespół Formuły 1 Williams wprowadził duży pakiet poprawek na weekend Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim. Robert Kubica jako pierwszy testował nowe części, lecz jego program zboczył z kursu, bowiem samochód nie zniósł trudów jazdy po torze wyścigowym.

„Nie był to, powiedziałbym, prosty dzień” – stwierdził polski kierowca. „Od razu w pierwszej sesji treningowej napotkaliśmy na przeszkody, więc nie był to znakomity dzień. Chociaż mamy zamontowany nowy pakiet, zbyt duży wpływ odegrały rzeczy, które musimy poprawić. Mamy nadzieję to rozwiązać, ale samochód jest zbyt kruchy. Musimy upewnić się, że wszystkie elementy będą trzymać się samochodu i może jutro będzie lepiej”.

Drugi z kierowców ekipy George Russell nie otrzymał w piątek do testów wszystkich nowych części: „Miałem może 20 procent tego, co Robert, a pełny pakiet dostanę jutro. Ze względu na warunki trudno jest cokolwiek powiedzieć, ale z tego co rozumiem, to wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Nie dopytywałem się jeszcze, bo byłem skupiony na swojej pracy. Z całą pewnością zamontujemy nowe części i wtedy się przekonamy”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league