Szef Alfy Romeo zapowiada apelację

Szef zespołu Alfa Romeo Frédéric Vasseur potwierdził, że jego ekipa zamierza złożyć apelację od decyzji FIA, na skutek której jego kierowcy spadli na niepunktowane pozycje w klasyfikacji niedzielnego wyścigu o Grand Prix Niemiec.

Kilka godzin po wyścigu FIA poinformowała o nałożeniu kary doliczenia 30. sekund na Kimiego Räikkönena oraz Antonio Giovinazziego za złamanie przepisów związanych z obsługą sprzęgła podczas startu wyścigu, w wyniku czego z siódmej i ósmej pozycji spadli oni odpowiednio na 12. i 13. miejsce. Na karach kierowców Alfy Romeo skorzystali między innymi duet ekipy Haas – Romain Grosjean i Kevin Magnussen, a także Lewis Hamilton i Robert Kubica, który zdobył swój pierwszy punkt w tym sezonie.

Tuż po decyzji FIA Alfa Romeo wystosowała oświadczenie, w którym szef zespołu Vasseur potwierdził, że złożona zostanie apelacja.

„Ukaranie obu samochodów i wypadnięcie na niepunktowane pozycje w tym jakże ekscytującym wyścigu jest niesamowicie rozczarowujące. Sytuacja wynikła podczas okrążeń, które spędziliśmy za samochodem bezpieczeństwa przed startem: doszło do problemów technicznych ze sprzęgłem, które były poza naszą kontrolą i zamierzamy bliżej przeanalizować tę usterkę” – powiedział Vasseur.

„Szanujemy proces FIA i pracę sędziów, jednak zamierzamy złożyć apelację, ponieważ uważamy, że mamy dowody, aby odwrócić tę decyzję. Będziemy w kontakcie z FIA w tej sprawie. Kimi i Antonio pojechali bardzo dobrze w wymagających warunkach i zajęcie siódmego oraz ósmego miejsca było właściwą nagrodą za ich tempo. Zespół pracował bardzo ciężko, aby oba samochody znalazły się w punktach, a dodatkowo po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy tempo, aby walczyć na szczycie środka stawki. Ten wyścig był świetnym pokazem dla Formuły 1 i szkoda, że tak się zakończył”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league