Ocon: Jedziemy do Francji z dużą pewnością siebie

Nie da się ukryć, że Esteban Ocon może zaliczyć weekend w Austrii do bardzo udanych. Francuz dojechał do mety na świetnym piątym miejscu.

Po wyścigu kierowca zespołu Alpine nie krył ogromnego zadowolenia:

„To był dla nas fantastyczny, niemalże perfekcyjny weekend. Nie mogliśmy zrobić niczego lepiej, zajęliśmy piąte miejsce i zdobyliśmy łącznie trzynaście punktów, dzięki czemu znacznie poprawiliśmy naszą sytuację w klasyfikacji konstruktorów. Jesteśmy teraz czwarci, przez co jedziemy do Francji z dużą pewnością siebie”.

Co więcej, Francuz nieprzerwanie wierzy w swoją ekipę, pomimo problemów, jakie czasami nawiedzają ekipę znad Sekwany:

„Takie sytuacje, jakie przytrafiły się Fernando nigdy nie są dobre, ale całkowicie wierzę w nasz zespół, który dał radę naprawić wszystkie problemy. Dzięki temu nie dość, że przejechaliśmy zawody bez praktycznie żadnych komplikacji, to niemalże ukończyliśmy wyścig przed George’em. Byliśmy naprawdę blisko, aczkolwiek nie możemy zwalniać tempa, ponieważ dalej mamy przed sobą trochę pracy do wykonania”.

Ponadto Ocon nie bał się stwierdzić, iż jego zdaniem Alpine było na przestrzeni całego weekendu czwartą siłą w stawce:

„Mieliśmy nadzieję, że damy radę powalczyć z Russellem, niestety po restarcie był dla nas za szybki, więc odpuściłem. Jednakże w ten weekend wyglądaliśmy na czwartą siłę w stawce. Mam nadzieję, iż pokażemy to również na kolejnych torach”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze