Marko krytykuje Péreza

Helmut Marko skrytykował Sergio Péreza za jego tempo w trakcie weekendu na torze Hungaroring. Doradca Red Bulla przyznał, że Meksykanin nie może tracić tak dużo czasu do Maxa Verstappena.

Sergio Pérez ma za sobą bardzo słabą sesję kwalifikacyjną, Meksykanin nie zdołał awansować do Q3 i wystartuje do wyścigu o Grand Prix Węgier dopiero z jedenastego miejsca. Helmut Marko przyznał, że takie tempo Péreza jest niedopuszczalne, a Meksykanin wygląda, jakby jeździł już w trybie wakacyjnym. Austriak uważa, że strata Péreza w trakcie sesji treningowych była niedopuszczalna na tym poziomie.

W tej chwili Sergio [Pérez] jest zdecydowanie za daleko od Maxa [Verstappena]" - powiedział Marko. Miał problemy we wszystkich sesjach treningowych i był kilka dziesiątych wolniejszy od Maxa, więc będziemy musieli odbyć rozmowę i wyjaśnić pewne kwestie. Letnia przerwa jeszcze się nie zaczęła, a wydaje mi się, że Sergio już się znajduję w trybie wakacyjnym. Kluczem do sukcesu jest to, żeby trzymał się blisko od pierwszego treningu".

Marko, dodał również, że liczy na powrót tempa Meksykanina z wyścigów w Monako, czy na torze Silverstone. Musi zacząć jeździć tak, jak kilka weekendów temu. Jeśli traci w drugim treningu ponad sekundę do najszybszego kierowcy, to niemożliwe jest, żeby odrobić taką stratę w trakcie jednej sesji. Rok temu wspólnie udało nam się rozwiązać ten problem, więc jestem pewien, że teraz również nie będzie z tym żadnego problemu, a Pérez będzie regularnie walczył o podium i zwycięstwa".

Kierowcy Red Bulla mają za sobą trudną sesję kwalifikacyjną. Max Verstappen po problemach w Q3 wystartuje z dziesiątego miejsca, a za jego plecami na starcie ustawi się Sergio Pérez.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze