Verstappen: Zdobycie tytułu w Japonii byłoby świetne ze względu na relacje z Hondą

Max Verstappen powiedział, że wywalczenie swojego drugiego tytułu mistrza świata Formuły 1 w Japonii byłoby wyjątkowe z powodu powiązań Red Bulla oraz Hondy.

Verstappen stoi przed kolejną już szansą zdobycia mistrzostwa. Po raz pierwszy okazję ku temu miał już w Singapurze, jednak ze względu na dość pechowe kwalifikacje i trudny wyścig, celebrację musiał przełożyć na później. Holender może sięgnąć po tytuł na torze Suzuka, który powraca do Formuły 1 po raz pierwszy od 2019 roku.

Sponsorem tytularnym Grand Prix Japonii jest Honda, która przez poprzednie lata dostarczała Red Bullowi jednostki napędowe, zanim postanowiła odejść ze sportu w ubiegłym roku. Mimo to japoński producent nadal zapewnia wsparcie techniczne dla Red Bull Powertrains, który oficjalnie przygotowuje silniki dla głównego zespołu, jak również AlphaTauri. Od początku sezonu na bolidach Red Bulla widniało logo HRC – Honda Racing Corporation, czyli spółki dominującej. Od GP Japonii do końca sezonu powróci jednak logo samej Hondy, a Verstappen ma nadzieję na to, że będzie w stanie zapewnić tytuł podczas domowej rundy japońskiego partnera.

„[Zdobycie tytułu w Japonii] byłoby bardziej wyjątkowe ze względu na nasze relacje z Hondą” – powiedział Verstappen. „Szkoda, że nie mogliśmy być tutaj w ubiegłym roku podczas walki o mistrzostwo. Z tego powodu naprawdę cieszymy się z powrotu w to miejsce. Zobaczymy, co się wydarzy. Na pewno potrzebujemy perfekcyjnego weekendu. Byłoby miło, gdyby tak się stało, ale jeśli nie wydarzy się to tutaj, wówczas w następny weekend będę jeszcze większym faworytem”.

„Tak naprawdę to niczego nie zmienia. Chcę po prostu mieć dobry weekend i zmaksymalizować wszystko, co możemy. Oczywiście potrzebuję idealnego weekendu, aby móc tutaj zapewnić tytuł. Szczerze mówiąc, nie myślę jednak o tym zbyt wiele”.

Sam powrót logotypów Hondy na bolidy Red Bulla wywołał spekulacje o możliwym powrocie japońskiego producenta do F1 w przyszłości, szczególnie mając na uwadze nowe przepisy silnikowe na sezon 2026. Verstappen jest jak najbardziej za powrotem Hondy do sportu.

„Ich powrót na samochód, tuż przed ich domowym Grand Prix, sprawia, że wyścig jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Bardzo dobrze nam się razem pracowało, to było naprawdę fajna współpraca. Jeśli chodzi o relacje w porównaniu z zeszłym rokiem, to i tak niewiele się zmieniło. Jestem po prostu bardzo szczęśliwy, że ta nazwa jest z powrotem i bardziej widoczna. Jeśli chodzi o przyszłość, jest zbyt wcześnie, aby mówić o tym w tej chwili. Myślę, że ogólnie nazwa Honda jest świetna dla Formuły 1 i byłoby bardzo miło zobaczyć ich powrót”.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze