De Vries: Verstappen jest dla mnie jak brat

Nyck de Vries przyznał, że ma bardzo dobre stosunku ze swoim rodakiem, dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1 Maxem Verstappenem, dodając, że jest on dla niego jak brat.

De Vries został ogłoszony tegorocznym kierowcą etatowym AlphaTauri i będzie ścigać się u boku Yukiego Tsunody. Z kolei Pierre Gasly przeszedł do Alpine.

Mistrz świata Formuły E z 2021 roku zadebiutował w wyścigu F1 w ubiegłym sezonie podczas GP Włoch na torze Monza, gdzie w zespole Williams zastąpił Alexa Albona. Był on w stanie w kwalifikacjach awansować do Q2, zaś w trakcie niedzielnej rywalizacji wywalczył pierwsze dwa punkty za zajęcie dziewiątego miejsca, co zwróciło uwagę wielu. Po tej rundzie sam Verstappen miał zachęcić de Vriesa, aby zadzwonił do dr Helmuta Marko w sprawie ewentualnej współpracy z Red Bullem.

De Vries w przedsezonowym materiale AlphaTauri przyznał, że Verstappen jest dla niego jak «starszy brat», chociaż w rzeczywistości jest od kierowcy Red Bulla o 2 lata starszy.

„Znamy się z Maxem już od bardzo młodych lat, jako że dorastaliśmy razem w kartingu w podobnym czasie, chociaż nigdy się ze sobą nie ścigaliśmy. Po raz pierwszy rywalizowaliśmy tak naprawdę na Monzy w ubiegłym roku i tak się złożyło, że byliśmy obok siebie na starcie, więc to było niesamowite” – powiedział de Vries.

„Mamy świetne relacje. Sposób, w jaki dorastaliśmy przez wyścigi jest bardzo podobny, ponieważ nasi ojcowie byli w to bardzo zaangażowani, a także ścigaliśmy się w kartingu w Europie. Mamy do siebie wielki szacunek”.

„Oczywiście pochodzimy z tego samego kraju, posługujemy się tym samym językiem i po prostu się dogadujemy. Pomimo faktu, że jestem starszy, czuję, jakby to Max był moim starszym bratem w padoku Formuły 1; osiągnął wiele i już ma tak ogromne doświadczenie”.

Źródło: motorsportweek.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze