Marko: Horner nie chciał De Vriesa i chyba miał racje

Helmut Marko zdradził kulisy wyboru Nycka De Vriesa jako kierowcy AlphaTauri na sezon 2023. Według doradcy ekipy Red Bulla, Christian Horner był przeciwny sprowadzeniu Holendra. Teraz Marko publicznie przyznaje, że szef zespołu <<mógł mieć rację>>, nie wierząc w możliwości De Vriesa.

Przyszłość Nycka De Vriesa w Formule 1 stoi pod znakiem zapytania. Holender ma za sobą fatalną pierwszą część sezonu. 28-latek otrzymał od Helmuta Marko ‘’żółtą kartkę’’ już po GP Azerbejdżanu, gdy doradca Red Bulla powiedział, że Nyck musi pokazać, że zasługuje na fotel, w ciągu najbliższych dwóch weekendów.

Od tamtego czasu De Vries nieznacznie poprawił osiągi, ale jego pozycja wciąż wydaje się być zagrożona. Oliwy do ognia dolał Helmut Marko, który w podcaście ‘’Inside Line F1’’ opowiedział o tym, że decyzja o zakontraktowniu Holendra nie była jednogłośna: „Rzadko się z Christianem nie zgadzamy, ale czasami się zdarza. Ostatnio była to sprawa De Vriesa. Jesteśmy rodziną i każdy ma swoje opine. Horner od początku nie był fanem De Vriesa”

„Na ten moment wygląda na to, że Christian miał rację i popełniliśmy błąd” – przyznał Dr Marko.

Nadzorca programu juniorskiego Red Bulla zdradził też, jakie były alternatywy na zastąpienie Pierre’a Gasly’ego: „Franz Tost bardzo chciał Micka Schumachera, ale Mick był związany z Ferrari przez całe swoje życie. AlphaTauri jest naszym zespołem juniorskim. De Vries różni się od Schumachera tym, że miał tylko jeden wyścig żeby pokazać co potrafi i to zrobił, co bardziej odpowiada naszej filozofii”.

Po pierwszych ośmiu wyścigach sezonu De Vries jest tłem dla młodszego Yukiego Tsunody. Holender ani razu nie był zamieszany w bezpośrednią walkę o punkty. W tym samym czasie Tsunoda, mimo słabego tempa bolidu AlphaTauri, punktował już dwa razy i kilkukrotnie ocierał się o pierwszą dziesiątkę, zajmując jedenastą lokatę trzy razy.

Do zamiany miejsc w juniorskiej ekipie Red Bulla może dojść już podczas najbliższej przerwy wakacyjnej. Daniel Riciardo miał wyrazić gotowość na jazdę w ekipie AlphaTauri. Innymi potencjalnymi zastępcami De Vriesa mają być Liam Lawson oraz Ayumu Iwasa.

źródło: motorsportweek.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze