Verstappen: Sprint w Chinach nie jest zbyt mądrym pomysłem

Max Verstappen uważa, że organizacja weekendu ze sprintem podczas Grand Prix Chin po 5-letniej nieobecności toru w kalendarzu nie jest dobrą decyzją z powodu braku możliwości lepszego przygotowania po długiej nieobecności Shanghai International Circuit w kalendarzu.

Ostatnie GP Chin zostało zorganizowane w 2019 roku, jednak Szanghaj wypadł z kalendarza mistrzostw świata z powodu pandemii. Zespoły oraz Pirelli mają jednak problem, ponieważ nie dysponują najnowszymi danymi na temat obiektu, a dodatkowo nawierzchnia doczekała się niezapowiedzianej renowacji. Z powodu organizacji sprintu w ten weekend, ekipy będą mieć tylko jedną 60-minutową sesję treningową na zaznajomienie się z torem w nowej erze aerodynamicznej, a także przy 18-calowych oponach.

„Tak, to bardzo mądre” – ironizował Verstappen jeszcze na torze Suzuka na temat sprintu w Chinach. „Myślę, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kiedy nie ścigasz się na tym torze przez dłuższy czas, nigdy nie wiesz, czego doświadczysz, więc lepiej byłoby mieć tam normalny weekend wyścigowy”.

„Z drugiej strony, to prawdopodobnie nieco bardziej urozmaici sytuację i być może właśnie to chcieliby zobaczyć. Z perspektywy jazdy i osiągów, myślę, że nie jest to najmądrzejsza rzecz doz robienia. Zobaczymy jednak, co osiągniemy. Zawsze uwielbiałem tam jeździć, więc miejmy nadzieję, że uda nam się ruszyć z miejsca tak dobrze, jak to tylko możliwe i że nie będziemy musieli dopracowywać zbyt wielu rzeczy w samochodzie”.

Tegoroczny format sprintu różnić się będzie względem ubiegłego roku. Po jedynym treningu zostaną zorganizowane kwalifikacje do sprintu, a w sobotę o 5 rano czasu polskiego rozpocznie się sam sprint. Następnie przepisy parku zamkniętego zostaną zniesione na 3 godziny do rozpoczęcia kwalifikacji do wyścigu, dając zespołom dodatkową szansę na wprowadzenie zmian w bolidach. Wyścig z kolei odbędzie się w niedzielę o 9.

Źródło: f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze