Sołoduszkiewicz zwycięzcą ostatniej rundy, Libront najlepszy w sezonie kwalifikacyjnym

Albert Sołoduszkiewcz zdobył najwięcej punktów podczas finałowych zmagań Kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023. Będzie on jednym z czternastu kierowców, którzy uzupełnią stawkę sezonu głównego najważniejszego cyklu simracingowego w Polsce.

Na Virginia International Raceway szansę by się wykazać mieli zawodnicy z dalszych lokat - czołówka mając już zapewniony awans do sezonu głównego odpuściła sobie ostatnią rundę. W takiej sytuacji najlepiej poszło Albertowi Sołoduszkiewiczowi. Wygrał on pierwszy wyścig ruszając z pole position. Dziesiąte miejsce w drugim biegu wystarczyło, by w sumie to on zgarnął największą zdobycz punktową podczas czwartej rundy.

Swój najlepszy wynik w sezonie zaliczył Krystian Nalepa (Team SzachMat). Drugie miejsce w klasyfikacji rundy nie wystarczyło jednak, by ostatecznie znalazł się w gronie czternastu szczęśliwców, których zobaczymy w sezonie głównym Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Najwięcej punktów na przestrzeni sezonu kwalifikacyjnego zdobył Daniel Libront. Jest on jednym z aż sześciu simracerów Apex One w pierwszej czternastce klasyfikacji generalnej. Wraz z Librontem o tytuł w PESCP 2023 zawalczą Michał Rak, Konrad Żerebiec, Patryk Witkowski, Mateusz Grzonka oraz Kuba Bluj.

Tylko dwa starty wystarczyły, by awansować Przemysławowi Lemankowi. Reprezentant Drago Racing zdobył jednak najwięcej punktów podczas rywalizacji na torach Laguna Seca i Rudskogen.

Wraz z nimi o nagrody sezonu głównego, których wartość wynosi 34 000 złotych, z fazy Kwalifikacji będą rywalizować Jakub Kwiatkowski, Adam Kotarski (Impulse Racing), Albert Sołoduszkiewicz, Patryk Werbowy, Olaf Sawczuk (Geekz Energy Simracing), Grzegorz Radecki (Netrex Grand Prix), a także Mirosław Nastalczyk (Gray Wolf Racing Team).

Ich rywalami w sezonie głównym będzie dziesięciu z dwunastu najlepszych zawodników sezonu 2022 Porsche Esports Sprint Challenge Poland. W tym gronie znajdzie się obrońca tytułu Jerzy Glac. Jego sukcesy w najważniejszej polskiej serii simracingowej sprawiły, że pod koniec zeszłego roku dołączył do jednej z najlepszych ekip na świecie Williams Esports. Natomiast w stawce z powodu kontuzji zabraknie dwukrotnego mistrza serii - Dominika Blajera oraz Mateusza Nogaja - wicemistrza sezonu 2022. Pozostali zawodnicy potwierdzili swój udział.

Cała stawka 24 kierowców spotka się po raz pierwszy 15 listopada na dniu medialnym PESCP Meeting Day 2023 w Chorzowie. Podczas wydarzenia odbędzie się konferencja prasowa z dziennikarzami, co dla większości zawodników będzie absolutną nowością. Po aktywnościach medialnych przyjdzie czas na rywalizację w gokartach oraz symulatorach. PESCP Meeting Day to również okazja do zapoznania się z przedstawicielami Porsche Polska - sponsora głównego mistrzostw.

Po integracji, rywalizacja w sezonie głównym Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 rozpocznie się 22 listopada na Hockenheimringu. Transmisje zobaczyć będzie można o godzinie 20:00 na antenie Motowizji oraz kanale Ragnar Simulator na YouTube. Organizatorzy szykują niespodzianki dla widzów, zachęcamy do oglądania! 

Kalendarz Mistrzostw PESCP 2023

  • Runda 1 Data: 22.11.2023 Tor: Hockenheimring
  • Runda 2 Data: 29.11.2023 Tor: Sebring
  • Runda 3 Data: 13.12.2023 Tor: Interlagos
  • Runda 4 Data: 20.12.2023 Tor: Fuji Speedway
  • Runda 5 Data: 03.01.2024 Tor: Mount Panorama
  • Runda 6 Data: 10.01.2024 Tor: Monza

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest Ragnar Simulator. Sponsorem głównym wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, Rally and Race, Światwyścigów.pl. Partnerem technicznym serii jest iRacing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze