Kierowcy gotowi na Mistrzostwa – startuje Porsche Esports Sprint Challenge Poland

Simracerzy, którzy będą rywalizować w nadchodzącym sezonie Porsche Esports Sport Challenge Poland, spotkali się z dziennikarzami i organizatorami na konferencji prasowej na torze kartingowym w Chorzowie. Kolejnym punktem w kalendarzu jest start sezonu głównego w najbliższą środę.

Do Chorzowa przyjechało 15 spośród 24 zawodników będących częścią najważniejszego cyklu simracingowego w kraju. Spotkali się oni nie tylko z rywalami, ale także ambasadorami cyklu Mikołajem Sokołem, Michałem Gąsiorowskim i Maciejem Jermakowem, przedstawicielem Porsche Polska Pawłem Mazurkiem, reprezentantami organizatora i promotora Ragnar Simulator oraz zaproszonymi dziennikarzami, w tym korespondentów patronów medialnych. Dla wielu kierowców było to pierwsze w życiu sportowe wydarzenie tego formatu. Warto również wspomnieć o profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty urozmaicą transmisje na żywo nadchodzących Mistrzostw.

Na konferencji prasowej opowiedziano o dotychczasowej historii PESCP, przedstawiono tegoroczną kampanię, a także ujawniono niespodziankę dla zawodników. Pula nagród, wynosząca w tym roku 34 tysiące złotych, została powiększona o coś, co jest bezcenne. Mistrz czwartego sezonu polskiego cyklu dostanie bezpośredni awans do PESC Contender Series, przedsionka jednej z najważniejszej serii w świecie simracingu jaką jest Porsche TAG Heuer Esports Supercup. Ponadto Paweł Mazurek, koordynator ds. Komunikacji i PR Porsche Polska, zapowiedział kolejny sezon PESCP 2024 na platformie iRacing! To fantastyczna wiadomość zarówno dla obecnych kierowców, jak i tych, którzy chcą dołączyć do rywalizacji w najlepszej polskiej serii simracingowej. 

W trakcie konferencji wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja pomiędzy ambasadorami, dziennikarzami oraz kierowcami PESCP. Jerzy Glac, Nikodem Wierzbicki oraz Jakub Maciejewski z pasją odpowiadali na pytania o simracingu oraz mistrzostwach Porsche. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że PESCP to ważny etap ich kariery i każdy kto myśli o profesjonalnym ściganiu w Polsce, powinien starać się dołączyć do serii. 

Zaproszeni goście mogli nie tylko porozmawiać z kierowcami o simracingu, ale także zmierzyć się z nimi na symulatorach oraz gokartach halowych. Mimo, że były to zmagania czysto towarzyskie, to jednak wszyscy stanęli na wysokości zadania. Na symulatorach najszybszy był Jakub Maciejewski – zawodnik Drago Racing niedawno zapewnił sobie miejsce w Porsche TAG Heuer Esports Supercup właśnie poprzez PESC Contender Series. Warto odnotować, że to pierwszy Polak w tym serialu. Ścigając się gokartami najlepiej poradził sobie Daniel Libront (Apex One) spośród simracerów, a najszybszym dziennikarzem był Gabriel Borowy (Motowizja).

„Za nami pełne emocji kwalifikacje do głównego sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland, mamy już pełną stawkę 24 kierowców” – komentuje Mikołaj Sokół, komentator PESCP. „Nie brakuje w niej ani doświadczonych kierowców z wieloma sukcesami na koncie, ani nowych twarzy w tym gronie, które przebojem wdarły się do polskiej czołówki. Okazuje się, że piekielnie mocni z nich zawodnicy nie tylko w wirtualnym świecie – tak samo ostro rywalizują za kierownicami gokartów, o czym nasza komentatorska ekipa mogła przekonać się na własnej skórze podczas spotkania na torze kartingowym. Poza adrenaliną i wyścigowymi emocjami, była to również świetna okazja, by lepiej poznać grupę zawodników, którzy przez sześć wyścigowych dni stoczą batalię o mistrzowskie tytuły i cenne nagrody. W tak mocnej stawce trudno wytypować faworyta i także dzięki temu rywalizacja w tym cyklu jest tak wciągająca”.

Sezon główny (Mistrzostwa) Porsche Esports Sprint Challenge Poland rusza w środę 22 listopada. Na 24 najlepszych polskich simracerów (10 zapewniło sobie awans w poprzednim sezonie, a pozostałych 14 wyłoniły Kwalifikacje) czekać będzie 12 wyścigów w ramach sześciu rund na kultowych torach wyścigowych – Hockenheimring, Sebring, Interlagos, Fuji, Bathurst oraz Monza. Wszystkie wyścigi będzie można oglądać o godzinie 20:00 na antenie Motowizji oraz kanale Ragnar Simulator na YouTubie.

Kalendarz Mistrzostw PESCP 2023

  • Runda 1 Data: 22.11.2023 Tor: Hockenheimring
  • Runda 2 Data: 29.11.2023 Tor: Sebring
  • Runda 3 Data: 13.12.2023 Tor: Interlagos
  • Runda 4 Data: 20.12.2023 Tor: Fuji Speedway
  • Runda 5 Data: 03.01.2024 Tor: Mount Panorama
  • Runda 6 Data: 10.01.2024 Tor: Monza

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest Ragnar Simulator. Sponsorem głównym wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, Rally and Race, ŚwiatWyścigów.pl. Partnerem technicznym serii jest iRacing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze