Hubert czwartym tegorocznym zdobywcą pole position w GP3

Anthoine Hubert wywalczył pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu głównego serii GP3 na brytyjskim torze Silverstone. Drugi czas uzyskał Nikita Mazepin, a trzecią pozycję wywalczył Giuliano Alesi.

Podobnie jak w przypadku Formuły 2, również kierowcy GP3 musieli zmagać się z upalnymi warunkami w Wielkiej Brytanii – na początku sesji temperatura asfaltu sięgała aż 50°C. Po wywieszeniu zielonej flagi jako pierwsi na tor wyjechali Ryan Tveter, Pedro Piquet, Jake Hughes oraz Hubert, jednak reszta stawki również nie zwlekała z wyjazdem z alei serwisowej.

Pierwszym z zawodników, którzy uzyskali reprezentatywny czas, był Piquet, jednak sytuacja na czele zmieniała się bardzo szybko. Szybkie okrążenie przejechał Alessio Lorandi, który przekroczył linię mety w czasie 1:47,410. Niedługo później jego rezultat o zaledwie 0,006 sekundy był w stanie poprawić Hughes, lecz poprzeczkę podwyższył Tveter, który zszedł do 1:47,046. To nie był jednak koniec poprawy przez kierowców przed zjazdem do alei serwisowej po nowe opony – najpierw na czele zestawienia znalazł się Callum Ilott, a Hughes stracił do zespołowego kolegi tylko 0,009 sekundy, lecz minutę później najszybszym okrążeniem popisał się Hubert, który jako pierwszy zszedł poniżej 1:47, wykręcając 1:46,888.

Po zmianie opon spora część kierowców była w stanie poprawić swoje czasy. Najpierw na czele zestawienia znalazł się Ilott, jednak nie na długo, ponieważ chwilę później najszybciej pojechał Mazepin, lecz i on został zepchnięty przez Huberta, który ponownie uplasował się na szczycie tabeli z czasem 1:46,033.

W końcówce zarówno Ilott, jak i Mazepin byli w stanie poprawić swoje czasy, jednak nie odebrali Hubertowi pole position, dla którego jest to pierwsze takie osiągnięcie w GP3. Jutro z pierwszej linii wystartuje Mazepin, a z trzeciej pozycji ruszy Jean Alesi, który swój czas uzyskał rzutem na taśmę. Czwarty wynik wykręcił Ilott, piąty był Tveter, szóstą pozycję wypracował Lorandi, siódme miejsce zajął Dorian Boccolacci, a czołową dziesiątkę uzupełnili Hughes, Leonardo Pulcini oraz Simo Laaksonen.

Główny wyścig serii GP3 na Silverstone wystartuje jutro o godzinie 10:25 polskiego czasu.