Sztuka i Wiśnicki zyskali trzy pozycje w pierwszym wyścigu F3

Debiutujący w Formule 3, 16-letni Arvid Lindblad wygrał wyścig sprinterski w Bahrajnie. Drugie miejsce zajął również debiutujący Laurens van Hoepen. Na trzecim miejscu uplasował się Leonardo Fornaroli. Kacper Sztuka ukończył zmagania na miejscu 20., a Piotr Wiśnicki dojechał do mety na 25. miejscu.

Po odwróceniu pierwszej dwunastki z kwalifikacji na pole position ustawił się van Hoepen. Z drugiego pola ruszał Nikola Cołow, a za nim ustawili się Max Esterson i Lindblad. Sztuka ruszał z pozycji 24., a drugi z Polaków – Wiśnicki – uplasował się w kwalifikacjach na miejscu 28.

Pomimo dobrego startu van Hoepena, już w pierwszym zakręcie wyścigu oprowadzenie objął Cołow. Esterson utrzymał się z kolei na trzeciej pozycji. Dwa miejsca na starcie stracił również Sztuka, jednak zdołał je odzyskać przed pokonaniem pierwszego kółka.

Na czwartym okrążeniu van Hoepen zbliżył się na prostej startowej do liderującego Cołowa, podejmując próbę ataku w zakręcie pierwszym. Pomimo objęcia prowadzenia Cołow szybko odpowiedział, atakując Holendra w zakręcie czwartym. Kierowcy ART Grand Prix świetnie walczyli, jadąc koło w koło zakrętach 5-6-7.

Ich walka sprawiła, że na pół sekundy zbliżył się do nich trzeci Esterson, który również włączył się do walki o zwycięstwo. Sztuka jechał wówczas tempem zaledwie 0,2 sekundy wolniejszym od czołówki stawki, dzięki czemu przesunął się na 21. pozycję. Wiśnicki stracił natomiast jedno miejsce i podążał na 29. miejscu.

Osiem okrążeń przed końcem rywalizacji, van Hoepen ponownie wyprzedził zespołowego kolegę w zakręcie pierwszym. Sytuacja wyglądała identycznie, co poprzednia próba objęcia prowadzenia przez Holendra, a Cołow ponownie odzyskał prowadzenie w zakręcie czwartym. Pomimo prób ataku w zakrętach piątym i szóstym Bułgar nie stracił prowadzenia.

Błąd van Hoepena w zakręcie 11. pozwolił Lindbladowi na objęcie drugiej pozycji. Holender z kolei musiał wówczas odpierać ataki Fornarolliego. Wówczas aż sześciu kierowców mieściło się w trzech sekundach straty do lidera.

Na 15. okrążeniu Lindblad skutecznie zaatakował Cołowa w zakręcie pierwszym, jednak lepsze wyjście z tego zakrętu pozwoliło Cołowowi na odzyskanie straconego prowadzenia jeszcze na dojeździe do zakrętu czwartego.

Zawodnik Premy ponowił atak okrążenie później, tym razem utrzymując swoją pozycję przed atakami bułgarskiego zawodnika. Lindblad był wówczas najszybszym kierowcą na torze — jako jedyny zawodnik z czołówki stawki jechał tempem poniżej 1:53.

Świetnie o drugie miejsce walczyli zawodnicy ART GP oraz Fornarolli, którzy na wyjeździe z zakrętu czwartego jechali w trzech rzędach. Na przedostatnim okrążeniu, kierowca Premy zdołał wyprzedzić Cołowa, dzięki czemu przesunął się na najniższe miejsce na podium.

Lindblad wygrał wyścig sprinterski z przewagą ponad pięciu sekund nad drugim van Hoepenem. Trzeci Fornarolli stracił do Holendra 0,035 sekundy. Cołow ukończył rywalizację na pozycji czwartej.

Miejsce piąte zajął Tim Tramnitz, a szósty dojechał Esterson, do którego Gabriele Mini stracił zaledwie 0,004 s. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Mari Boya, Oliver Goethe oraz Sami Meguetounif. Sztuka dojechał na pozycji 20., a Wiśnicki ukończył na miejscu 25.

Wyścig główny odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00.