Vergne i Vandoorne zostają w DS Penske

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego sezonu Formuły E marka DS Automobiles i jej partner PENSKE AUTOSPORT zapowiadają przedłużenie współpracy z dwoma dotychczasowymi kierowcami. Są nimi Francuz Jean-Éric Vergne, mistrz w sezonach 2018 i 2019, oraz Belg Stoffel Vandoorne, zdobywca tytułu mistrzowskiego w 2022 r.

Po 9. sezonie, w którym wyniki nie były szczególnie imponujące, za to wydatnie wzrosła pula doświadczeń zespołu, jedyny w dzisiejszej Formule E duet mistrzów jeżdżący w barwach jednego zespołu został potwierdzony bez zmian na kolejny rok startów. Francuski zespół stawiać sobie będzie za cel powrót do ścisłej czołówki w rywalizacji i to już od pierwszej rundy, która rozegrana zostanie 13 stycznia 2024 r. w stolicy Meksyku.

Marka DS Automobiles, będąca producentem pojazdów klasy premium w ramach Grupy Stellantis i posiadaczem dwukrotnie zdobytego tytułu mistrza świata Formuły E – w sezonie 2019, a następnie 2020 – stawia na konkurencyjność i osiągi bolidu DS E-TENSE FE23. Nowy wygląd auta zaprezentowany zostanie już 9 października. Atutem w walce o miejsca na podium będą też kompetencje i doświadczenie członków zespołu.

Wyścigi Formuły E, stanowiącej prawdziwe laboratorium nowych technologii, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, pasują do strategii marki DS Automobiles, która od 2024 r. produkować będzie wyłącznie pojazdy o napędzie w 100% elektrycznym.

Eugenio Franzetti, dyrektor DS Performance: „W zakończonym niedawno sezonie przeżyliśmy ekscytujące chwile w Indiach, a następnie stając na podium w Kapsztadzie i w Berlinie oraz zdobywając pole position w São Paulo. Jednak nie brakowało także momentów trudnych. Wśród tych wzlotów i upadków jedna rzecz pozostawała stała i niezmienna: klasa naszych kierowców! Zawsze byli szybcy i pełni determinacji, by dawać z siebie wszystko – na torze i poza nim. I właśnie dlatego bardzo cieszymy się, że możemy kontynuować tę przygodę wyścigową wspólnie z naszymi dwoma mistrzami. Przy tej okazji warto przypomnieć, że jesteśmy jedynym zespołem w stawce, który może się pochwalić obecnością dwóch mistrzów świata w swoich barwach. Nasze działania w nowym sezonie opierać się będą na talencie i umiejętnościach tej dwójki kierowców. Jednocześnie, szczególną uwagę przykładać będziemy do zespołowych przygotowań, a następnie realizacji kolejnych weekendów wyścigowych”.

Jean-Éric Vergne, dwukrotny Mistrz Świata Formuły E w latach 2018 i 2019: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę nadal ścigać się w barwach zespołu DS PENSKE, a co więcej, u boku mojego dotychczasowego kolegi i za kierownicą tego samego bolidu generacji 3. Wraz z końcem poprzedniego sezonu zamknął się dla nas pewien etap. Teraz pora w pełni skupić się na nowym, który nas czeka. Lubię rywalizację, a nade wszystko kocham zwyciężać! Jest to bardzo szczególne uczucie, które pragnę na nowo przeżywać wraz z całym zespołem. Z inżynierami i z mechanikami łączy mnie prawdziwa więź zaufania. Ich ciężka praca i zaangażowanie są dla mnie wielką inspiracją. Pragnę też wynagrodzić zaufanie, jakim obdarzył mnie Jay Penske i pozostali członkowie zespołu. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu licznik punktowy ruszy od zera! Stoffel i ja tworzymy mocny duet. Mamy za sobą niejeden udany wyścig i zamierzamy pracować z wielką determinacją, by znowu powrócić na szczyt. Musimy starać się o lepsze wyniki i nie ustawać w tych wysiłkach – zresztą tak samo, jak dotąd, bo nigdy nie ustawaliśmy w naszej pracy. Mój poziom motywacji i koncentracji jest bardzo wysoki, a żądza zdobycia nowych tytułów mistrzowskich w barwach tego zespołu – jeszcze większa niż w poprzednich sezonach!”.

Stoffel Vandoorne, Mistrz Świata Formuły E w roku 2022: „Ogromnie cieszy mnie fakt, że nasza wspólna przygoda, rozpoczęta rok temu, trwać będzie dalej i że zostaniemy w niezmienionym składzie. Podstawą naszych przyszłych sukcesów musi być stale wysoki poziom – niezawodność i regularność. Jean-Éric i ja stanowimy jeden z najsilniejszych duetów kierowców w całej stawce. W ciągu ubiegłego sezonu obydwaj zrobiliśmy znaczne postępy, a razem jesteśmy jeszcze mocniejszą ekipą. Nasze cele na przyszły sezon to przede wszystkim regularne wyniki. A w kategoriach całego zespołu ostatecznym celem jest zdobycie tytułu mistrzów świata. Jestem szczęśliwy, że wraz z kolegami wyruszam po nowe trofea!”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze