Domowy weekend Mortary zaczyna się od awarii

Inauguracyjne E-Prix Misano to domowy wyścig dla Edoardo Mortary. Włoch nie wyjechał jednak na tor podczas pierwszej piątkowej sesji treningowej z powodu awarii samochodu.

Weekend na torze Misano został wybrany do testu debiutantów. Każdy zespół wystawił jednego zawodnika w trakcie dodatkowej, 30-minutowej sesji testowej.

Mahindrę reprezentował Jordan King, który zasiadł w samochodzie #48 Mortary i już wtedy zaczęły się problemy. Brytyjczyk potrzebował prawie kwadransa na ukończenie pomiarowego okrążenia i przejechał łącznie tylko 11 kółek – nieco ponad połowę tego, co większość pozostałych debiutantów.

Po teście zespół stwierdził awarię akumulatora, która oznaczała, że samochód został uznany za niebezpieczny i musiał zostać przewieziony do strefy kwarantanny.

Mortara nie mógł przez to wyjechać na tor podczas pierwszej sesji treningowej dla etatowych kierowców, która odbyła się w piątkowe popołudnie. Mahindrę reprezentował przez to jedynie Nyck de Vries.

Nie jest to pierwszy raz, gdy samochód zawiódł Mortarę w tym sezonie – podczas ostatniego wyścigu w Tokio błąd w oprogramowaniu sprawił, że przekroczył maksymalną dozwoloną energię na 15 metrów do mety i został zdyskwalifikowany z wyścigu, który dawałby mu pierwsze punkty w sezonie 2023/2024.

Jak powiedział Mortara podczas konferencji prasowej przed weekendem, „byłby bardzo zadowolony, zdobywając punkty przed własną publicznością, nawet jeśli ściga się ze szwajcarską flagą”. Po opuszczeniu piątkowej sesji będzie to dużo trudniejsze zadanie.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze