Newgarden pokonuje Powera w kwalifikacjach

Ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu IndyCar Series na torze Barber Motorsports Park Josef Newgarden rozpoczął tegoroczną edycję od wywalczenia pole position. Reprezentant Team Penske o 0,0128 sekundy pokonał swojego zespołowego kolegę Willa Powera.

Power miał nadzieję na swoje piąte pole position na urokliwym torze drogowym, lecz Newgarden na swoim ostatnim okrążeniu uzyskał wynik 1:07,4413 i zdegradował Australijczyka do miejsca po zewnętrznej pierwszego rzędu.

„Zdobycie pole position zawsze oznacza dobry dzień” – stwierdził Amerykanin. „Pokazuje to, że nasz samochód jest szybki, a także demonstruje wysiłek włożony przez wszystkich w zespole. Wygrywamy wspólnie i równie dobrze to [Power] mógł być na pole position. Cała trójka kierowców [wraz z Simonem Pagenaudem] pracuje na to, aby wszystkie auta były szybkie”.

Power tylko raz w swojej karierze nie przystępował do wyścigu w Alabamie z pierwszego rzędu. Australijczyk pokonał w kwalifikacjach Sébastiena Bourdaisa, który był najlepszym reprezentantem Hondy. Francuz pokonał Ryana Hunter-Reaya, a pierwszą szóstkę uzupełnili James Hinchcliffe i Scott Dixon.

Lider klasyfikacji generalnej Alexander Rossi zakwalifikował się na ósmej pozycji, tuż za swoim zespołowym kolegą Marco Andrettim.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 21:42 polskiego czasu.