Drugi zawodnik tegorocznej serii Indy Lights Rinus van Kalmthout, startujący pod pseudonimem Rinus VeeKay, dołączy do zespołu Ed Carpenter Racing na pełny sezon 2020 serii IndyCar.

„Jestem przeszczęśliwy” – powiedział Holender. „To spełnienie marzeń, nad którym pracowałem przez ostatnie lata. Przejście z USF2000 do IndyCar w przeciągu trzech lat to coś niezwykłego. Chciałbym podziękować ekipie za zaufanie oraz tę wspaniałą okazję. Niewiele jest wolnych miejsc w IndyCar, więc bycie wybranym do ich zespołu to ogromne wyróżnienie. Nie mogę doczekać się startu sezonu”

19-latek zastąpi w Chevrolecie #21 innego byłego kierowcę Indy Lights Spencera Pigota, który przejeździł z zespołem ostatnie dwa pełne sezony. VeeKay dowiódł przed zespołem swoich umiejętności podczas dwóch sesji testowych zorganizowanych w Portland i Mid-Ohio, a za jego kandydaturą przemawia również wsparcie rodzimych sponsorów.

Właściciel zespołu Ed Carpenter nadal będzie startować na torach owalnych w samochodzie #20. Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie stery drugiego Chevroleta na torach drogowych i ulicznych, lecz Amerykanin zaprzeczył plotkom jakoby miałby być to Nico Hülkenberg. 

Źródło: edcarpenterracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race