Newgarden najszybszy w treningu przed wyścigiem

Josef Newgarden był najszybszy w poniedziałkowym treningu przed wyścigiem Indianapolis 500, ważnym z punktu widzenia ustawienia samochodu.

Jest tak dlatego, bowiem 3,5-godzinna sesja była zaplanowana na tę samą porę dnia, co niedzielny wyścig. Wszyscy 33 kierowcy wykorzystali ten fakt, by przejechać jak najwięcej kilometrów – łącznie przejechano aż 2886 okrążeń.

Najszybszy był drugi w niedzielnych kwalifikacjach Josef Newgarden z Ed Carpenter Racing, który odnotował najwyższą średnią prędkość 227,414 mph (365,987 km/h), pokonując dwóch byłych zwycięzców z ekipy Chipa Ganassiego – Tony’ego Kanaana i Scotta Dixona.

„Myślę, że dzisiejszy dzień najlepiej oddawał to, z czym będziemy mierzyć się w niedzielę, a to dobrze” – powiedział Amerykanin. „Wszyscy jeździli w zwartych grupach, co również jest świetne, bo właśnie nad tym musimy pracować. Wydaje się, że niektórzy są mocni w pewnych aspektach, a słabsi w innych i sądzę, że w wyścigu będzie podobnie”.

Czwarty czas uzyskał startujący gościnnie Sage Karam, a piąta była Pippa Mann. Brytyjka miała pierwszą okazję do sprawdzenia samochodu w wyścigowej specyfikacji od czasu sobotniego wypadku w pierwszej z sesji kwalifikacyjnych. Była też najlepszą zawodniczką Hondy.

Poniedziałkowa sesja była przedostatnią możliwością do zobaczenia samochodów IndyCar na 2,5-milowym owalu przed wielkim wyścigiem. Ostatnia taka szansa będzie miała miejsce w piątek, lecz wtedy kierowców czeka zaledwie godzina czasu na torze.

W piątek będą również rywalizować kierowcy Indy Lights, ścigając się w najważniejszym dla siebie wyścigu Freedom 100, a setna edycja Indianapolis 500 odbędzie się w niedzielę 29 maja.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej IndyCar Series

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league