Problemy finansowe W Series

Według ustaleń brytyjskiego „The Telegraph”, W Series może nie ukończyć obecnego sezonu z powodów finansowych. Szefowa serii Catherine Bond Muir podczas rozmowy z dziennikiem nie była w stanie potwierdzić, czy obecny sezon zakończy się tak jak planowano.

Jak wskazuje dziennik, seria ma zobowiązania finansowe w wysokości 7,5 mln funtów oraz próbuje zebrać fundusze na spłatę specjalistom z firmy Whisper, która zajmuję się transmisją serii, oraz Velocity Experience – spółki zajmującej się budową pomieszczeń gościnnych.

Grupa Whisper pojawiała się dotychczas na wyścigach w obsadzie liczącej od 15 do 20 osób, jednak teraz, z powodów finansowych, grupa zdecydowała się nie wysyłać ani jednej osoby, a jak przekazał "The Telegraph" rzecznik prasowy W Series, seria wyemituje wcześniej nagrany 10-minutowy wstęp przed kwalifikacjami oraz wyścigiem.

Serię czekają jeszcze cztery wyścigi – w Singapurze, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, w Stanach Zjednoczonych oraz dwu-wyścigowa runda w Meksyku. Bond Muir przyznała jednak, że «nie daje gwarancji» na to, że następne wyścigi odbędą się według planu.

Ciężką sytuację W Series szefowa tłumaczy globalnym kryzysem oraz spadkiem wartości funta, jednak liczy na to, że seria dotrwa do planowanego końca sezonu.

„Prowadzimy aktualnie bardzo dużo rozmów i jestem naprawdę dobrej myśli. Musieliśmy walczyć od początku naszego istnienia. Zawsze było ciężko, jednak jesteśmy wojownikami” – zaznaczyła Francuzka cytowana przez brytyjski dziennik.

„Trzeba zrozumieć, że W Series jest nową marką w świecie sportu. W tenisie, 50 lat temu, o równouprawnienie walczyła Bllie-Jean King. Piłka nożna też powoli staje się bardziej wyrównana. Ale rugby? Tylko zmagania mężczyzn cieszą się zainteresowaniem” – dodała.

„Do wszystkiego potrzeba czasu. Jest to dopiero nasz trzeci sezon, jednak już teraz wywołaliśmy dużo zmian i wciąż idziemy ku lepszemu” – podsumowała Bond Muir.

Kolejnym ciosem dla W Series miał być rzekomy "wielomilionowy" anonimowy inwestor, który zerwał umowę niedługo po jej zawarciu, jednak sama zainteresowana nie chciała skomentować tych doniesień. Bond Muir przyznała natomiast, że z problemami finansowymi zmagała się już pod koniec ubiegłego sezonu.

Szefowa zauważa również, że problemy mogą pojawić się również w trakcie wypłacania nagród, ponieważ jak sama mówi – nie jest w stanie jednoznacznie powiedzieć, czy nagrodę uda się wypłacić. Mistrzyni W Series otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 500 tys. dol., natomiast łączna pula wynosi ok. 1,5 mln dol.

Wcześniej z problemami finansowymi musiała zmierzyć się dwukrotna, oraz dotychczas jedyna mistrzyni serii Jamie Chadwick. Brytyjka na początku tego sezonu miała zadebiutować w Formule 3, jednak brak wystarczającej ilości funduszy uniemożliwił jej występ w tej serii.

W trakcie wyścigu w Singapurze Chadwick stanie przed szansą na wygranie swojego trzeciego tytułu mistrzowskiego. Żeby po raz drugi obronić tytuł Brytyjka musi ukończyć niedzielne zmagania na pierwszym miejscu.

Źródło: telegraph.co.uk

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze