Chadwick ponownie mistrzynią W Series

Jamie Chadwick obroniła tytuł w kobiecej serii wyścigowej W Series. Brytyjka wygrała ostatni wyścig sezonu w Austin.

Chadwick wygrywa pierwszy wyścig w Austin

Jamie Chadwick po dobrym starcie i czystej jeździe zwyciężyła w pierwszym wyścigu W Series w USA. Druga na mecie była Emma Kimiläinen, natomiast trzecia Alice Powell.

Powell wraca na pole position w W Series

Brytyjka Alice Powell wywalczyła pole position do swojej domowej rundy drugiego sezonu kobiecej serii wyścigowej W Series na torze Silverstone. 28-latka pokonała w kwalifikacjach Fabienne Wohlwend oraz liderkę klasyfikacji generalnej Jamie Chadwick.

Chadwick wraca na najwyższy stopień podium W Series

Mistrzyni kobiecej serii wyścigowej W Series Jamie Chadwick odniosła zwycięstwo w drugim wyścigu sezonu 2021 na torze Red Bull Ring. Brytyjka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, pokonując Irinę Sidorkową i Emmę Kimiläinen.

Chadwick wraca na pole position w W Series

Broniąca tytułu w kobiecej serii wyścigowej W Series Jamie Chadwick wywalczyła pole position do drugiego wyścigu sezonu 2021 na torze Red Bull Ring. Brytyjka pokonała drugą w poprzednim sezonie Beitske Visser.

Powell zdominowała pierwszy wyścig W Series

Alice Powell odniosła swoje drugie z rzędu zwycięstwo w kobiecej serii wyścigowej W Series. Brytyjka, która wygrała poprzedni wyścig w Brands Hatch w 2019 roku, zdominowała inaugurację drugiego sezonu w Spielbergu.

Powell wygrywa pierwsze po przerwie kwalifikacje W Series

Po raz pierwszy od 2019 roku do rywalizacji przystąpiła stawka kobiecej serii wyścigowej W Series. W swoim drugim sezonie cykl towarzyszy rundom Formuły 1, a pierwszą sesję kwalifikacyjną na torze Red Bull Ring wygrała Alice Powell.

W Series pozostaje przy oponach Hankook

Koreański producent Hankook po raz kolejny jest wyłącznym partnerem w zakresie opon w W Series w 2021, która w tym sezonie będzie dzielić padok z mistrzostwami świata Formuły 1. Będą to zmagania dla wysokiej klasy opon premium Ventus Race: po raz pierwszy w historii sportów motorowych, seria wyścigowa w jednoosobowych bolidach, za kierownicami których zasiądą kobiety, będzie poprzedzać królową sportów motorowych.

Chadwick będzie bronić tytułu W Series

Mistrzyni pierwszego sezonu kobiecej serii wyścigowej W Series Jamie Chadwick przystąpi do obrony tytułu w 2021 roku, kiedy to seria będzie ścigać się w ramach weekendów Grand Prix Formuły 1.

W Series prezentuje prowizoryczny kalendarz na sezon 2021

Kobieca seria wyścigowa W Series przedstawiła projekt kalendarza na sezon 2021, składający się z ośmiu rund w ramach weekendów Formuły 1. Po raz pierwszy w swojej historii seria wyjedzie poza Europę

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league