Bastianini najszybszy w trzecim treningu. Upadek Kenta

W sobotni poranek przerwana została hegemonia Danny'ego Kenta i trzeci wolny trening padł łupem Enei Bastianiniego z zespołu Gresini Racing Team, lecz jego czas był wolniejszy od piątkowego wyczynu Brytyjczyka. Drugi czas dzisiaj wykręcił Isaac Viñales, a trzeci Miguel Oliveira.

Od początku szybkie tempo narzucili Włosi: Romano Fenati i Enea Bastianini, którzy okupowali pierwsze dwie lokaty. Z każdym kolejną minutą czasy ulegały zdecydowanej poprawie, a po dziesięciu minutach prowadził Fabio Quartarao z czasem 1:43.481, który jest wolniejszy o blisko 0.7 sekundy o wczorajszego rekordu. Danny Kent natomiast przeczekał ogromny tłok na torze i wyjechał z boksów, gdy zdecydowana większość zawodników przesiadywała w boksach. Mogliśmy się spodziewać, że za nie długo zobaczymy zawodnika z numerem 52 na czele stawki, lecz tak się nie stało – jedyne na co było go stać to drugi czas, tuż za plecami 16-letniego Fabio. Na półmetku sesji za wspomnianą wyżej dwójką znajdowali się: Efren Vazquez, Enea Bastianini, Brad Binder, Romano Fenati, Jakub Kornfeil, Hiroki Ono i zamykający najlepszą dziesiątkę Isaac Viñales.

Zmiana lidera nastąpiła dopiero 15 minut przed końcem, kiedy to Livio Loi potwierdził swoją dobrą dyspozycje i z czasem 1:43.307 otwierał tabelę z czasami w tej sesji. Nie długo nacieszył się prowadzeniem w tej sesji, gdyż po 5 minutach Enea Bastianini jako pierwszy dzisiaj zszedł z poniżej bariery 1:43, wykręcając czas 1:42.900. Rywale przeprowadzili wiele kolejnych ataków na pozycje zajmowaną przez #33, jednak każda kolejna była nie udana. Cztery minuty przed końcem, gdy znów wydawało się, że Kent wszystko pozamiata Brytyjczyk popełnił błąd i upadł w "Muzeum". Było jasne, że nie poprawi trzeciej pozycji, którą aktualnie zajmował.

Ostatecznie czas wykręcony 10 minut przed końcem dał "Bestii" wygraną w tym treningu przed Viñalesem, Oliveirą, Kentem i Quartarao. Po zakończeniu regulaminowego czasu sesji upadł kolejny zawodnik zespołu Leopard Racing – Efren Vazquez, jednak groźnie wyglądający high-side rozszedł się po kościach.