Lorenzo nie wystartuje w Assen i na Sachsenringu z powodu kontuzji

Jorge Lorenzo nie pojawi się na starcie niedzielnego wyścigu MotoGP o holenderskie Tourist Trophy oraz przyszłotygodniowej rywalizacji na niemieckim torze Sachsenring z powodu kontuzji pleców odniesionej w wypadku w pierwszym treningu na torze Assen.

Zawodnik Repsol Hondy zaliczył wywrotkę w końcówce FP1 w siódmym zakręcie, po czym koziołkował kilkukrotnie w żwirze. Hiszpan został przetransportowany do centrum medycznego za pomocą karetki, a następnie zabrany do pobliskiego szpitala na przeprowadzenie dokładnych badań. Na miejscu stwierdzono, że doszło do pęknięcia szóstego i ósmego kręgu na odcinku piersiowym i potwierdzono, że zawodnik Repsol Hondy nie zjawi się na starcie niedzielnego wyścigu.

Niedługo później dodano również, że Lorenzo nie wystąpi również w kolejnym weekendzie wyścigowym na niemieckim torze Sachsenring, ponieważ kontuzja będzie wymagać miesięcznej przerwy od rywalizacji.

„Z powodu upadku doszło do pęknięcia szóstego i ósmego kręgu na odcinku piersiowym. Kontuzja nie pozwala mi na rywalizację tutaj w Assen oraz na Sachsenringu. Jutro rano polecę do Lugano i podejmę się wszelkich możliwych zabiegów, aby przygotować się na powrót na Brno” – powiedział Lorenzo.

Chociaż na miejscu w Assen jest zawodnik testowy Hondy Stefan Bradl, szef zespołu Alberto Puig potwierdził, że Lorenzo nie zostanie zastąpiony na resztę weekendu wyścigowego w Assen.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league