Lorenzo nie wystartuje w kolejnych dwóch wyścigach

Zespół Repsol Honda potwierdził, że Jorge Lorenzo zasiądzie na swoim motocyklu dopiero podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii po kontuzji pleców odniesionej w Assen.

Trzykrotny mistrz MotoGP doznał złamania kręgów T6 i T8 podczas pierwszego treningu wolnego holenderskiego Tourist Trophy. Z powodu odniesionej kontuzji nie wziął udziału w Grand Prix Niemiec, który odbył się tydzień później. Wówczas menedżer zespołu Alberto Puig liczył na to, że Hiszpan będzie w stanie powrócić na nadchodzący wyścig na czeskim torze w Brnie.

Teraz zespół wraz z Lorenzo podjęli decyzję, aby opóźnić powrót zawodnika na tor. Jak poinformowano w oświadczeniu, stan Hiszpana uległ poprawie, jednak nadal odczuwa ból, przez co ruchy na motocyklu pozostaną ograniczone. Teraz celem Lorenzo będzie powrót na GP Wielkiej Brytanii, który odbędzie się po rundzie w Czechach oraz Austrii – 25 sierpnia.

W Brnie na miejscu Lorenzo ponownie pojawi się zawodnik testowy Repsol Hondy Stefan Bradl, który już zastępował Hiszpana na Sachsenringu. Niemiec początkowo miał wziąć udział w swojej domowej rundzie w ramach dzikiej karty, jednak w wyniku takiej sytuacji będzie zespołowym kolegą Marca Márqueza w fabrycznym zespole.

Przejście Lorenzo z Ducati do Repsol Hondy jak na razie nie przyniosło owoców. Do tej pory jego najlepszym wynikiem jest 11. miejsce zajęte podczas Grand Prix Francji w Le Mans, zaś w klasyfikacji zawodników zajmuje 16. pozycję.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league