Rins: Udało mi się pokonać Márqueza, ale powtórzenie tego będzie trudne

Alex Rins wyraził ogromne zadowolenie z odniesienia zwycięstwa w wyścigu MotoGP o Grand Prix Wielkiej Brytanii, w którym pokonał lidera mistrzostw Marca Márqueza na prostej startowej o zaledwie 0,013 sekundy. Zawodnik Suzuki zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ponowne pokonanie swojego rodaka będzie niezwykle trudne.

Po przegranej z Austrii, gdzie Márquez w ostatnim zakręcie musiał uznać wyższość Andrei Dovizioso, tym razem zwycięstwa pozbawił go Rins, który naciskał swojego rywala przez cały wyścig i rzutem na taśmę wydarł zwycięstwo na torze Silverstone, sięgając po swój drugi triumf w tym sezonie. Według statystyk, 0,013 sekundy, jakich dzieliło zawodników na mecie rywalizacji, było czwartą najmniejszą stratą w historii królewskiej klasy.

„Niewiarygodne, niewiarygodne! Pokonałem dwie legendy: Valentino w Teksasie, a Márqueza tutaj na Silverstone. To było coś szalonego. Dzisiaj byłem lepszy od Marca, a teraz muszę to kontynuować, lecz wiem, że będzie to trudne. Popełniłem kilka błędów, między innymi niemal wywróciłem się w pierwszym zakręcie. Na dwa okrążenia przed końcem przekroczyłem linię tuż za Markiem i pomyślałem, że to już koniec, ale na ostatnim kółku pomyślałem <<Alex, daj spokój, musisz dalej naciskać>>” – powiedział Rins.

„Byłem w stanie w znacznym stopniu zmniejszyć stratę w pierwszym i drugim sektorze, ale w ostatniej sekcji Marc był ode mnie znacznie lepszy. Był on w stanie wyhamować do zakrętu 16 bardzo mocno. Ostatnie okrążenie było jednak wyjątkowe, dzięki czemu mogłem go wyprzedzić”.

„Czuję się teraz bardzo pewnie na Suzuki. Podczas treningów ciężko pracujemy, aby uzyskać właściwe wyczucie i byłem w stanie dostosować mój motocykl, aby mocniej hamować. Kiedy doszło do naszych ostatnich wywrotek w Assen i Sachsenring, walczyłem w czołówce, mieliśmy dużo pewności siebie. W wyścigu z kolei bezproblemowo trzymałem się za Markiem”.

Dzięki zwycięstwu, Rins awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników, zaś do drugiego Dovizioso traci 23 punkty.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league