Viñales na czele drugiego treningu GP Aragonii

Maverick Viñales stał się autorem najlepszego czasu okrążenia drugiego wolnego treningu MotoGP przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Aragonii, lecz najszybszym zawodnikiem w piątek pozostał Marc Márquez pomimo wywrotki.

Viñales podczas popołudniowej sesji okazał się być najszybszym zawodnikiem, uzyskując 1:48,014, lecz nie był w stanie nawet zbliżyć się do wyniku Márqueza z FP1, które wyniosło 1:46,869. Márquez znajdował się na czele przez większość drugiego treningu, lecz przewrócił się w ósmym zakręcie, a później nie decydował się już na szybką próbę.

Między innymi z tego względu na drugim miejscu uplasował się zespołowy kolega Viñalesa z Yamahy Valentino Rossi, a na trzeciej pozycji ponownie znalazł się Fabio Quartararo. Márquez zajął finalnie czwartą lokatę, zaś ponownie tempo na pojedynczym okrążeniu pokazał Pol Espargaró, zajmując piąte miejsce. Jack Miller był szósty, zaś poprawę względem FP1 zaliczył Cal Crutchlow, który odnotował siódmy czas.

Andrea Dovizioso na swoim przedostatnim mierzonym okrążeniu zapewnił sobie bezpośredni awans do Q2, meldując się z ósmym czasem, dziewiąty był Joan Mir, a czołową dziesiątkę zamknął Aleix Espargaró, będąc szybszym między innymi od Alexa Rinsa i Danilo Petrucciego. Takaaki Nakagami zniweczył szansę na lepszy czas po szerokim wyjeździe na swoim ostatnim mierzonym okrążeniu, przez co utrzymał się na 13. miejscu. Franco Morbidelli stracił z kolei swoje tempo względem FP1, plasując się na 14. pozycji.

Andrea Iannone, który powrócił do rywalizacji po kontuzji z Misano, uzyskał 15. czas, plasując się tuż przed Tito Rabatem. Mika Kallio, który zajął miejsce Johanna Zarco na fabrycznym KTM-ie do końca sezonu, piątek zakończył na 17. pozycji. Pozostałe miejsca w treningu zajęli Miguel Oliveira, Hafizh Syahrin, Jorge Lorenzo, Francesco Bagnaia, Karel Abraham i startujący z dziką kartą na Aprilii Bradley Smith.