Poważny wypadek Pola Espargaró w treningu MotoGP w Portugalii

Zawodnik zespołu GASGAS, Pol Espargaró, uległ poważnemu wypadkowi w drugiej sesji treningowej przed inaugurującym sezon MotoGP wyścigiem o Grand Prix Portugalii.

Na ten sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata Espargaró wrócił do KTM-a i ściga się na przemianowanym motocyklu GasGas ekipy Tech3 po dwóch nieudanych sezonach w fabrycznym zespole Hondy. Hiszpan zaliczył dość trudne zimowe testy, a w piątkowym pierwszym treningu było podobnie, uzyskując dopiero 20. czas.

Drugi trening również nie zaczął się dla niego najlepiej. Espargaró wywrócił się i musiał przerwać swoje przygotowania do dalszej części weekendu, w którym po raz pierwszy zostanie wykorzystany format sprintu.

Na mniej niż 15 minut przed końcem drugiej sesji, Espargaró ponownie wypadł z toru, tym razem w zakręcie 10. Zawodnik w gwałtowny sposób odbił się od żwirowej pułapki i uderzył w barierę. Trening został wstrzymany czerwoną flagą, a do Hiszpana natychmiast udali się marshalle i służby medyczne. Przez pół godziny jego stan był oceniany oraz badany na miejscu, jednak na szczęście w żadnym momencie nie stracił on przytomności. Następnie został umieszczony w karetce, a później przetransportowany helikopterem do pobliskiego szpitala w Faro.

Przeprowadzone bardziej szczegółowe badania wykazały stłuczenie płuc, złamanie szczęki i złamanie kręgu grzbietowego. Espargaró jest w stanie poruszać rękami i nogami, a ponadto był w pełni świadomy, nie doznał żadnych urazów okolic szyi ani urazów neurologicznych.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Espargaró od startów w MotoGP.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze