Nowy zespół i nowe wyzwanie Szymona Ładniaka

Szesnastu kierowców z sześciu państw, dziesięć zespołów, siedem podwójnych wyścigów rozgrywanych na sześciu słynnych, zróżnicowanych torach, przede wszystkim na terenie Niemiec. To ADAC TCR Germany. W tym roku będzie to już szósty sezon wyścigów samochodów turystycznych, charakteryzujący się wieloma markami, takimi jak Audi, Cupra, Honda, Hyundai, Opel i VW.

Po zimowej przerwie Szymon Ładniak powróci na najbardziej wymagające tory wyścigowej serii ADAC TCR Germany. Zaliczy pełny sezon w tej jednej z prestiżowych kategorii, uważanej za przedsionek do europejskich rozgrywek. Szymon dołącza w tym roku do nowego zespołu wyścigowego JP MOTORSPORT z Erkelenz w Niemczech, wystawiającego swoje samochody w międzynarodowych seriach GT, który będzie odpowiadał za obsługę jego VW Golfa TCR. Walkę rozpocznie od wyścigu na Motorsport Arena Oschersleben. Prezentację zespołu prosto z toru będzie można bezpośrednio oglądać na socialmediach zespołu.

Szymon Ładniak: „W tym roku stajemy do walki w rozgrywkach ADAC TCR Germany, w których miałem okazję gościnnie wystąpić kilka razy w ubiegłym roku. Oprócz stałych rywali, którzy znają swoje tory jak własną kieszeń, na pewno będą do nas dołączać jako goście, podobnie jak w poprzednim roku, zawodnicy startujący w europejskich bądź światowych rozgrywkach, Z każdym startem poszerzam swoje doświadczenie, równocześnie widzę, ile jeszcze czeka mnie pracy. Przede mną siedem rund niemieckiej serii i sezon zapowiada się jeszcze trudniejszy niż w ubiegłym roku. Postawiliśmy na samochód, który znam i w którym. czuję się pewnie. To wszystko jest możliwe dzięki naszym partnerom, którzy byli z nami również w poprzednich latach”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league