Kacper Sztuka przed startem na magicznym torze Spa

Kierowców najbardziej prestiżowych wyścigów Formuły 4 czeka rywalizacja na słynnym torze Spa-Francorchamps. Kacper Sztuka już nie może doczekać się, aby ponownie wystartować na tym legendarnym obiekcie i ponownie stoczyć bój o czołowe miejsca.

Przed Polakiem kolejne wyzwanie w ramach sezonu Italian F4 Championship 2023. Wspólnie ze swoim zespołem US Racing postarają się ponownie o walkę w ścisłej czołówce stawki. Pierwsze wyścigi na Imoli i Misano pokazały, że potencjału na zwycięstwa i wizyty na podium nie brakuje.

Emocje będą tym wyższe, że gospodarzem trzeciej rundy będzie jeden z najbardziej cenionych i wymagających obiektow na świecie. Tor Spa-Francorchamps, położony w sercu Ardenów, to miejsce, którego kibicom przedstawiać nie trzeba, a kierowcy wprost je uwielbiają. Z unikalnymi zakrętami, w tym słynnej sekcji Eau Rouge-Raidillon oraz wysokimi prędkościami na prostych stanowi prawdziwą próbę charakteru. A do tego niezwykła historia wypełniona niezapomnianymi momentami sprawia, że to ikona światowych sportów motorowych.

Kacper brał udział w testach przedsezonowych na belgijskim obiekcie. Wtedy zaprezentował się ze znakomitej strony, dyktując tempo w wielu sesjach, a zarazem przewodząc stawce. To daje nadzieję na wspaniały wyścigowy weekend.

Kacper Sztuka: „Przed nami wyjątkowa runda. Spa-Francorchamps ma w sobie magię, która dodaje mi masę motywacji. Testy przedsezonowe, które miały tutaj miejsce, były bardzo obiecujące, dlatego nie mogę się doczekać już wyjazdu na tor. Tym bardziej że po ostatniej rundzie w Misano pozostał lekki niedosyt, bo stać nas było razem z zespołem na jeszcze więcej. Zatem ochoty do walki o czołowe pozycje nie brakuje. Chciałbym podziękować PKN ORLEN, Akademia ORLEN Team, Tenutado oraz Drew-Lech za wsparcie. Mam nadzieję, że nadchodzące wyścigi dostarczą nam i wszystkim kibicom powodów do radości i dumy".

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze