Sébastien Loeb i Daniel Elena kończą 23-letnią współpracę

Dziewięciokrotni rajdowi mistrzowie świata, Sébastien Loeb i Daniel Elena, ogłosili, że ich drogi rozejdą się po 23-letniej współpracy jako kierowca i pilot.

Francusko-monakijski duet w latach 2001-2020 sięgnął razem po 79 zwycięstw i 119 miejsc na podium w WRC, a także pięciokrotnie podchodził do Rajdu Dakar. Elena w rozmowie z francuskim L’Équipe powiedział, że Loeb poinformował go telefonicznie o decyzji w sprawie zmiany zmianie pilota.

„Séb zadzwonił do mnie dzisiaj chwilę przed południem, aby poinformować mnie, że będzie kontynuował swoją karierę z innym pilotem. Powiedział mi, że ekipa Prodrive poprosiła o to i stwierdziła, że nie jestem tak zmotywowany, jak również popełniłem zbyt wiele błędów w nawigacji podczas ostatniego Dakaru” – mówił Elena.

Elena opublikował również materiał wideo na swoich profilach społecznościowych, w których zwrócił uwagę na pozytywne aspekty ostatnich zmagań w Dakarze.

„Spójrzmy na liczby z naszych poprzednich Dakarów. W 2016 roku wygraliśmy cztery etapy; Peterhansel trzy, Sainz dwa, Nasser [Al-Attiyah] również dwa. Wygraliśmy tego roku najwięcej etapów. Nie wiem niby jak nawigować? To był mój pierwszy rok”.

Tegoroczny Rajd Dakar nie poszedł po myśli Loeba i Eleny. Oprócz kłopotów z nawigacją, doszło sporo usterek mechanicznych, które doprowadziły do przedwczesnego wycofania się z rajdu po raz pierwszy w barwach ekipy Bahrain Raid Xtreme, która jest obsługiwana przez Prodrive.

Loeb z kolei stwierdził, że podjęcie decyzji o zakończeniu 23-letniej współpracy nie było łatwe.

„To nie była najłatwiejsza rozmowa telefoniczna, ponieważ razem spędziliśmy 23 lata, a Daniel jest moim przyjacielem. Dużo rozmawialiśmy z Prodrive i po przeanalizowaniu naszego ostatniego występu w Dakarze doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie spróbować czegoś innego. Mam 47 lat i niewiele lat mi zostało na zwycięstwo w Dakarze, więc chcę dać sobie najlepszą szansę [aby to osiągnąć]” – mówił Loeb w rozmowie z L’Équipe.

„Czas pokaże, czy to właściwa decyzja. To nie zmienia jednak moich relacji z Danielem, z którym odniosłem ogromny sukces”.

Źródło: dirtfish.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze