Sébastien Loeb wystartuje w Rajdzie Monte Carlo

Sébastien Loeb ogłosił powrót do Rajdowych Mistrzostw Świata i przystąpi do otwierającego przyszły sezon WRC Rajdu Monte Carlo w Fordzie Puma Rally1 Hybrid wraz z zespołem M-Sport.

M-Sport zgłosił w poprzedni piątek cztery samochody na otwarcie sezonu, choć wówczas nie podano wszystkich załóg. We wtorek potwierdzono jednak, że Loeb znajdzie się za kierownicą czwartego auta. Dla Francuza będzie to piąty występ w Monte Carlo od momentu zakończenia pełnoetatowej kariery w 2012 roku. Od tego czasu startował w Citroënie, a ostatnio w Hyundaiu.

„Miło jest pracować z ekipą M-Sport, to bardzo profesjonalny zespół, który wie, jak budować dobre samochody” – powiedział Loeb. „Cieszę się z obecnej pracy w M-Sporcie, jako że od początku mojej kariery walczyłem przeciwko Fordowi. Zawsze jednak wiedziałem, że Malcolm [Wilson, dyrektor zarządzający M-Sportu] jest kimś niezwykle zaangażowanym w zespół i ogromnym pasjonatem rajdów; zawsze mieliśmy dobre relacje. Jestem bardzo podekscytowany na Rajd Monte Carlo, to naprawdę ekscytujące wyzwanie”.

„Odkrywanie nowej technologii w samochodach Puma Rally1 była przyjemnością. Uważam, że jest to podobne do aut z 2017 roku, ale z dodanym systemem hybrydowym. To sprawia, że korzystanie z tego jest nieco trudniejsze, ale ekscytującym jest posiadanie czegoś nowego, czym trzeba zarządzać w samochodzie. Kiedy testowałem auto, byłem pod wrażeniem tego, jak dobrze był on zbalansowany i jak mocny jest on z hybrydą. Naprawdę mi się to podobało”.

„To, co robię, sprawia mi radość. Zawsze lubię jeździć, ale kiedy uczestniczę w rundzie WRC, odczucie jest niesamowite. Jest to coś, co bardzo mi się podoba. Myślę, że nadal mogę być konkurencyjny. Ok, Monte Carlo może nie jest najłatwiejszym rajdem, żeby zacząć współpracę z zespołem, jako że mogą być tam trudne warunki. Mam dobre wspomnienia z tego rajdu i zawsze wokół niego panuje wyśmienita atmosfera”.

Pilotem Loeba w Monte Carlo będzie Isabelle Galmiche – to pierwszy raz, gdy utytułowany Francuz nie będzie miał po swojej stronie Daniela Eleny, ponieważ kilka tygodni temu ogłosili definitywne zakończenie wieloletniej współpracy.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej M-Sport Ford

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze