Kajetanowicz/Szczepaniak mistrzami świata WRC 2 Challenger

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zajęli drugie miejsce w klasie WRC 2 Challenger, co w zupełności wystarczyło, aby przypieczętować mistrzowski tytuł w tej kategorii na zakończenie sezonu WRC.

Polska załoga ORLEN Team w Japonii nie forsowała tempa, wiedząc, że do ostatecznego triumfu wystarczy im trzecia lokata. Zajęła ona drugie miejsce, ulegając jedynie Nikołajowi Griazinowi i Konstantinowi Aleksandrowi.

W tym sezonie Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali w klasie trzy rajdy: w Meksyku, na Sardynii i Safari. Z kolei w Rajdach Grecji i Japonii finiszowali na drugim miejscu, a w Rajdzie Europy Centralnej byli trzeci. Z kolei do mety nie dojechali jedynie w Chile.

Dla Kajetanowicza to jeden z największych tego typu sukcesów w karierze na arenie międzynarodowej. Z kolei Szczepaniak w sezonie 2021 wywalczył tytuł WRC 3 – i choć wtedy pilotował także Kajetanowicza – wówczas tylko Maciej zdobył tytuł wskutek zmiany pilota u rywala, Yohana Rossela, który wówczas był mistrzem w klasie. Jest to zatem pierwszy wspólny sukces tego duetu, który współpracuje ze sobą już kilka lat.

W ogólnej klasyfikacji WRC 2 Kajetanowicz/Szczepaniak finiszowali na czwartej pozycji, a mistrzostwo zgarnęli Andreas Mikkelsen i Torstein Eriksen, którzy już wcześniej przypieczętowali tytuł i potwierdzili ten fakt zwycięstwem także w Rajdzie Japonii. Czołową trójkę tego zestawienia uzupełnili Gus Greensmith/Jonas Nadresson i Yohan Rossel/Arnaud Dunand.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze