Flesz WRC by RALLY and RACE: Rajd Safari w Kenii

W ten weekend odbywa się trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC w sezonie 2024. Po zimnych i ośnieżonych odcinkach specjalnych Rajdów Monte Carlo i Szwecji, stawkę czeka zupełnie inne wyzwanie w porze deszczowej Kenii. Przed startem rundy przygotowaliśmy dla was podsumowanie najważniejszych wydarzeń ze świata rajdów od naszego partnera – magazynu RALLY and RACE.

Kierowcy WRC piratami drogowymi

Podczas Rajdu Szwecji lokalna policja wystawiła 17 mandatów za wykroczenia drogowe popełnione przez załogi mistrzostw świata. Kilku kierowców straciło prawa jazdy, w tym jeden z kategorii Rally1.

Więcej na rallyandrace.pl.

Hybrydy znikają z WRC

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA uchwaliła szereg drastycznych zmian w regulaminie WRC, z których pierwsze zaczną obowiązywać już w przyszłym sezonie. Z samochodów najszybszej grupy Rally1 znikną układy hybrydowe, czyniąc je wolniejszymi. Auta Rally2 przyspieszą za to dzięki wprowadzeniu «kitu WRC». Nowy okres homologacyjny rozpocznie się od 2026 roku, a samochody Rally1 drugiej generacji będą nieco większe i znacznie tańsze.

Więcej na rallyandrace.pl.

Rajd Wysp Kanaryjskich wchodzi do kalendarza WRC

Rajdowe Mistrzostwa Świata powrócą na terytorium Hiszpanii, lecz nie do Europy. Promotor podpisał dwuletnią umowę na organizację Rajdu Wysp Kanaryjskich, będącego dotychczas rundą Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

Więcej na rallyandrace.pl.

Toyota wprowadza nowe zawieszenie

Mistrzowski zespół Toyoty zalicza swój najgorszy start sezonu od 2018 roku, pozostając bez zwycięstwa po dwóch pierwszych rundach tegorocznej kampanii. Reprezentacja japońskiego producenta spróbuje odmienić ten trend w Kenii, gdzie zadebiutuje nowe zawieszenie modelu GR Yaris Rally1.

Więcej na rallyandrace.pl.

Więcej o WRC Rajdzie Safari w Kenii znajdziecie na stronie naszego partnera. O WRC i nie tylko przeczytacie również w najnowszym, 43. wydaniu drukowanego magazynu RALLY and RACE.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze