Auer na pierwszym tegorocznym pole position w DTM

Kierowca Mercedesa-AMG Lucas Auer wywalczył pole position do sobotniego, pierwszego tegorocznego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters.

20-minutowa sesja rozpoczęła się od obrotu Mattiasa Ekströma. Były mistrz serii, który w ten sam weekend startuje również w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, przekonał się o różnicy w pracy opon, po zakazaniu używania koców grzewczych. Szwed powrócił jednak na tor bez żadnych uszkodzeń, a następnie wykręcił najlepsze okrążenie – to szybko jednak zostało poprawione przez Gary’ego Paffetta.

Wszyscy kierowcy zgodnie wrócili do boksów w połowie sesji, po to by założyć nowe opony do swoich aut. Na sześć i pół minuty przed końcem na tor powrócili kierowcy Mercedesa, a chwilę po nich również reszta stawki.

Serię szybkich okrążeń rozpoczął Paffett od 1:31,042. Chwilę później na drugie miejsce awansował Edoardo Mortara, lecz obu ich pogodził Auer, który jako jedyny zszedł poniżej bariery 1:31 i odnotował 1:30,849.

Paffett i Mortara pozostali na dwóch kolejnych miejscach, a za nimi znaleźli się kierowcy BMW – Timo Glock i Maxime Martin, którzy rozdzielili od trójki zespołowych kolegów Paula di Restę i Maro Engela w Mercedesach. Nico Müller był najlepszym kierowcą Audi na ósmej pozycji, a czołową dziesiątkę uzupełnili Tom Blomqvist i Robert Wickens.

Dopiero 11. był aktualny mistrz serii Marco Wittmann, który stracił do najlepszego czasu 0,813 sekundy. Największym rozczarowaniem była jednak postawa kierowców Audi – Mike Rockenfeller, Mattias Ekström i Loïc Duval zajęli bowiem trzy ostatnie miejsca.

Zgodnie z nowymi przepisami, Auer zdobył trzy punkty do klasyfikacji generalnej i prowadzi w tabeli przed Paffettem i Mortarą.

Pierwszy wyścig DTM rozpocznie się w sobotę o 14:48.