Producenci DTM będą testować na Spa-Francorchamps

Po licznych zmianach w kalendarzu, seria Deutsche Tourenwagen Masters niespodziewanie powróci na belgijski tor Spa-Francorchamps. Jak donosi Motorsport-Magazin, aby przygotować się na pierwszy wyścig od 2005 roku, tor będzie gościć pojedynczy dzień testowy na początku lipca.

Dodatkowym wyzwaniem będzie skrócony do dwóch dni format weekendu wyścigowego – oznacza to, że treningi odbędą się zaledwie kilka godzin przed pierwszym wyścigiem, co przyprawi zespoły o zawrót głowy na inauguracji sezonu. Aby przygotować bazowe ustawienia dla swoich samochodów, Audi i BMW zgodziły się zorganizować prywatny dzień testowy 9 lipca, gdzie obaj producenci przywiozą po jednym aucie.

„Rozpoczęcie sezonu w Spa to spore wydarzenie” – powiedział kierowca Audi Nico Müller. „Te dwa dni będą dla nas największym wyzwaniem w całym sezonie. Wszyscy uwielbiają Spa, a nasze samochody będą na tym torze fantastyczne. W pierwszym i trzecim sektorze jest wysoka prędkość, a w środkowym potrzeba dużo docisku – to będzie idealnie pasować do samochodów DTM”.

W związku z obostrzeniami obowiązującymi na terenie Belgii, zaplanowane na 1-2 sierpnia wyścigi odbędą się bez udziału publiczności.

Źródło: motorsport-magazin.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league