Mistrzowski zespół pozostanie w DTM

Mistrzowie klasyfikacji zespołów tegorocznego cyklu Deutsche Tourenwagen Masters ogłosili przystąpienie do sezonu 2021. Ekipa Abt Sportsline wystawi dwa samochody Audi R8 LMS GT3.

„DTM było częścią Abt Sportline przez ostatnich 20 lat i chcemy, żeby tak było nadal” – powiedział Hans-Jürgen Abt. „W trakcie weekendów wyścigowych nie tylko nasi fani, ale 200 pracowników w Kempten dzieliło z nami ekscytację, sukcesy oraz cierpienie. To tutaj odnieśliśmy nasze największe zwycięstwa i urośliśmy jako zespół. Zapewniając o naszym zaangażowaniu, chcemy wystosować wiadomość oraz dołączyć do Gerharda Bergera w pisaniu kolejnego rozdziału tej fascynującej serii”.

Zespół Abt Sportsline startował już w DTM w charakterze prywatnym, zdobywając tytuł z Laurentem Aiello w 2002 roku. Od sezonu 2004 ekipa cieszyła się jednak fabrycznym statusem Audi, zdobywając kolejne cztery mistrzostwa wspólnie z Mattiasem Ekströmem i Timo Scheiderem. W sezonie 2020 zespół reprezentowali Nico Müller i Robin Frijns, którzy okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołowej.

Abt Sportsline to trzeci zespół, który potwierdził swoje starty w przyszłorocznym sezonie DTM – pierwszym dla samochodów kategorii GT3. Stawka urosła tym samym do pięciu aut trzech różnych producentów.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Zespół  
Abt Sportsline
Abt Sportsline
GruppeM Racing
2 Seas Motorsport
2 Seas Motorsport

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze