Fakty ze świata wyścigów GT/Endurance 17.10

Obawy Rebelliona, gościnny występ Emanuela Pirro i nowe opony Pirelli dla GT3 to część wydarzeń, które miały miejsce na początku tygodnia. 

Rebellion obawia się szans na zwycięstwo w Szanghaju 

Szwajcarski zespół nie jest zadowolony z sytuacji, jaka panuje po wprowadzeniu spowolnień wynikających z rezultatów wyścigów. Wbrew założeniom, ekipa nie widzi szans na pokonanie Toyoty w trzeciej rundzie obecnego sezonuCo gorsza, Szanghaj może być największą szansą na pokonanie Toyoty, gdyż po trzecim zwycięstwie Toyota nie mogłaby już otrzymać większego balastu. Wciąż spowalniany byłby natomiast Rebellion, który nadal nie odniósłby największego możliwego sukcesu. 

Źródło: Rebellion 

Emanuele Pirro weźmie udział w finale Lamborghini Super Trofeo 

Słynny Włoch, były kierowca Formuły 1 i zwycięzca wielu wyścigów długodystansowych weźmie udział w nadchodzącym finale Lamborghini Super Trofeo. Włoch będzie tam profesjonalnym partnerem mistrza motocrossu Toniego Cairoliego, z którym wystartują korzystając z dzikiej karty. Wcześniej, para pojawi się także podczas kończącego sezon wyścigu pucharu w Azji. 

Źródło: Lamborghini SuperTrofeo 

Pirelli zapowiedział nowe opony dla pojazdów GT3 na sezon 2020 

Znany producent opon wyścigowych Pirelli zapowiedział przygotowanie na sezon 2020 nowych opon dla pojazdów GT3. Oznaczone jako P Zero DHE zastąpią obecne DHD2 i będą podstawą ogumienia w rywalizacjach typu Blancpain GT na najbliższe dwa sezony. Nowe opony pojawią się po raz pierwszy już pod koniec listopada na torze Paul Ricard, gdzie producenci pojazdów będą mogli przetestować je na testach. 

Źrodło: Blancpain GT 

12 rund Trans Am w sezonie 2020 

I jeszcze słowo na temat Pirelli, który tym razem jest sponsorem serii Trans Am Championship. Amerykanie zapowiedzieli, że w sezonie 2020 odbędzie się łącznie 12 rund, pierwsza z nich zaplanowana już na przełom lutego i marca na torze Sebring. Większość odbędzie się wspólnie z rundami serii pojazdów historycznych SVRA, jednak w kalendarzu są także imprezy połączone z wyścigami Indy Car, a nawet NASCAR. 

Źródło: Trans Am Championship 

H24 pojawi się w Portimão 

Napędzany paliwem opartym na wodorze prototyp MissionH24 pojawi się pod koniec października podczas imprezy na torze w Portugalii. Pojazd wystawiony przez ekipę H24Racing weźmie udział w dwóch sesjach treningowych celem rozwinięcia projektu. Podobnie, jak we wcześniejszym teście w Belgii, pojazd będzie kierowany przez duet Normana Nato i Oliviera Lombarda. 

Źródło: Lemans.org 

Honda otrzymała homologację na Super GT 2020 

16 października Honda NSX-GT wzięła udział w przedsezonowych testach pojazdów Super GT na torze AutopolisW przeciwieństwie do Nissana GT-R i nowej Toyoty Supry, Honda wciąż nie posiadała licencji na starty w nowym sezonie. Tą, trzeci z pojazdów japońskiej superklasy otrzymała właśnie podczas testów, mimo przejściowych problemów na torze i w boksach. 

Źródło: Super GT 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league