Dominacja United Autosport we Francji

Ekipa United Autosport wygrała we dwóch klasach podczas 4-godzinnego wyścigu Le Castellet. W pierwszej rundzie sezonu Europejskiej Serii Le Mans dobrze spisali się polscy kierowcy, a także i polskie zespoły.

W wyścigu 4-godzinnym na torze Paul Ricard wygrała ekipa United Autosport #32. Startując z trzeciego pola Brytyjski zespół wygrał w składzie Alex Brundle, Job van Uitert, a także Will Owens. Przez dłuższy czas to drugi samochód United Autosport był na miejscu pierwszym, jednakże Philip Hanson przebił oponę i spadł na czwartą lokatę. Ostatecznie dwa prototypy Oreca 07 z brytyjskim emblematem znalazły się na 1 i 3 miejscu. Drugie miejsce zajęła rosyjska ekipa G-Drive #26 z Romanem Rusinowem, Mikkelem Jensenem oraz Nyckiem De Vriesem. Siódme miejsce w kategorii LMP2 zajął Inter Europol Competition #34. Polska ekipa w jedynym zielono-żółtym Ligierze straciła do liderów 1 okrążenie. Mimo to jest to najlepszy wynik w kategorii LMP2 dla Jakuba Śmiechowskiego, Rene Bindera, a także Matewosa Isaakiana.

Z kolei w kategorii LMP3 nasz zespół zajął drugie miejsce. Skład Nigel Moore i Martin Hippe dojechali 4 sekundy za ekipą United Autosport, który także wystawia prototyp LMP3 w Europejskiej Serii Le Mans. Skład Wayne Boyd, Tom Gamble oraz Robert Wheldon nie miał sobie równych w tej klasie.    Podium w tej klasie uzupełniła ekipa RLR Msport #15. Ligier z numerem 15 stracił okrążenie do „polskiego” prototypu.

W kategorii LMGTE nie wygrało jedno z sześciu Ferrari 488. Okazało się, że najszybszym samochodem było Porsche 911 RSR ekipy Proton Competition #77 (jego skład to Christian Ried, Michele Bereta oraz Alessio Picarello). Pomimo pierwszego pola startowego ekipa Michała Broniszewskiego nie obroniła pozycji lidera i długo walczyła z innymi konkurentami. Zespół Kessel Racing #74 ostatecznie zajął drugą lokatę w kategorii LMGTE. Podium uzupełniła ekipa z Włoch Iron Lynx. Auto z numerem 83 prowadziła załoga kobieca składająca się z Manueli Gostner, Michelle Gatting i Rahel Frey.

Następny wyścig Europejskiej Serii Le Mans odbędzie się w sierpniu na słynnym torze Spa-Francorchamps w Belgii. Kierowcy LMP2, LMP3 oraz aut GT będą się ścigać na dystansie 4 godzin.