Niepokonana ekipa Team Penske triumfuje znów na Mid-Ohio

Bez niespodzianek, ale z dużymi emocjami – tak można podsumować wyścig 160 minutowy na torze Mid-Ohio SportsCar Course. Zwyciężyli Ricky Taylor i Helio Castroneves z Team Penske #7, zaś w kategoriach GT Le Mans i GT Daytona wygrali odpowiednio kierowcy Corvette Racing #3 i AIM Vasser Sullivan #14.

Drugi triumf w tym sezonie, a dla duetu Taylor-Castroneves, także drugie zwycięstwo na tym torze zanotowali kierowcy ze znanego zespołu wyścigowego. Ekipa ta doskonale zna tutaj smak zwycięstwa, bo od 2018 roku wygrywali tutaj nieprzerwanie. Za tym duetem uplasowali się Pipo Derani i Felipe Nasr z Action Express Racing #31, którzy pod koniec wyścigu, byli blisko dopadnięcia kierowców Team Penske. Ostatecznie były kierowca Formuły 1 stracił do Taylora 0.607 sekundy. Trzecie miejsce zajął Renger van der Zande w Wayne Taylor Racing #10.

W okrojonej stawce klasy GT Le Mans wygrała ponownie ekipa Corvette Racing #3. Kierowcy Jordan Taylor i Antonio Garcia, nie mieli sobie równych i od kwalifikacji rządzili i dzielili w wyścigu. Drugie miejsce zajął Tommy Milner, który z Oliverem Gavinem stracił do "teampartnerów" nieco poniżej 1,5 sekundy. Dwa kolejne miejsca zajęły BMW Team RLL, które miały już większą stratę do liderów klasyfikacji generalnej.

W najlicznej kategorii GT Daytona wygrał ponownie samochód Lexusa RC F GT3. Ekipa AIM Vasser Sullivan w tym roku jest bardzo mocna i są głównymi pretendentami do zwyciężenia kategorii GTD. To trzeci rok z rzędu, gdzie samochód #14 jest najszybsze na Mid-Ohio, w zeszłym roku Jack Hawksworth z Richardem Heistendem wygrał wyścig, zaś dwa lata temu, jako ekipa 3GT Racing wygrał w składzie Dominik Baumann i Kyle Marcelli. Zespół AIM Vasser Sullivan #14 w składzie Hawksworth-Telitz byli najlepsi w tym roku. Za nimi uplasowali się wysoko, bo na drugim miejscu był zespół Riley Motorsports #74, który wystawia jedynego Mercedesa-AMG GT3. Druga lokata to też najlepszy wynik duetu Gary Robinson i Lawson Aschenbach. Trzecie miejsce zajęli Ryan Hardwick i Patrick Long z Wright Motorsports #16.

Następny wyścig odbędzie się na Charlotte Motor Speedway Roval i jest to debiut kierowców IMSA na tym torze. 17-zakrętowa nitka toru ma długość ok 3,7 km długości, a zespoły będą rywalizować na długości 100 minut.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze