Doriane Pin objawieniem roku WEC

19-letnia Doriane Pin została pierwszą kobietą, która zdobyła nagrodę za «objawienie roku» Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Francuska zawodniczka zadebiutowała w klasie LMP2.

Był to pierwszy sezon Pin w mistrzostwach świata oraz w wyścigowym prototypie. Mistrzyni Ferrari Challenge i zwyciężczyni 24h Spa-Francorchamps w klasie Gold Cup dołączyła do ekipy Prema na sezon 2023, gdzie utworzyła załogę wraz z fabrycznymi kierowcami Lamborghini Mirko Bortolottim i Daniiłem Kwiatem.

Pin zachwyciła już od pierwszego wyścigu, gdzie jako pierwsza kobieta stanęła na podium klasy LMP2, zajmując drugie miejsce w swoim debiucie. Podczas kolejnej rundy w Portimão rozpoczynała wyścig z pole position.

Załoga #63 jeszcze dwukrotnie kończyła wyścigi w pierwszej piątce, lecz nieukończona podwójnie punktowana runda w Le Mans pozbawiła ich szansy na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Członkini programu Iron Dames zwróciła uwagę jurorów swoimi czasami okrążeń podczas wyścigów, które rzadko kiedy odbiegały od tych uzyskiwanych przez jej doświadczonych zmienników z platynowymi licencjami.

„Jestem naprawdę zaszczycona, otrzymując tę nagrodę” – powiedziała Pin. „Bycie okrzykniętą objawieniem roku w tak prestiżowych i konkurencyjnych mistrzostwach jak FIA WEC, znaczy dla mnie bardzo wiele. Odzwierciedla to całą pracę, którą wykonałem w tym roku. Chciałbym podziękować tym, którzy dali mi tę szansę i zaufali mi – projektowi Iron Dames i Prema Racing oraz każdemu członkowi zespołu, to była prawdziwa przyjemność z wami pracować. Rozwinęłam się jako kierowca i jako osoba. Będę pamiętać ten rok przez długi czas: mój pierwszy sezon w WEC jako reprezentantka projektu Iron Dames, moje pierwsze podium w Sebring i mój debiut w 24h Le Mans. Traktuję tę nagrodę jako dodatkową motywację do dalszej nauki i przekraczania moich granic, aby spełnić moje marzenia”.

Pozostałymi członkiniami projektu Iron Dames w WEC były Sarah Bovy, Michelle Gatting i Rahel Frey, które wygrały ostatni wyścig w klasie GTE Am i zajęły drugie miejsce na koniec sezonu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Iron Dames

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze