Lamborghini wskazało pierwszego kierowcę WEC

Fabryczny zespół Lamborghini Iron Lynx będzie rywalizować jednocześnie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC oraz amerykańskim cyklu IMSA Endurance Cup.

W obu cyklach Lamborghini będzie reprezentowane przez jeden egzemplarz prototypu SC63. Marka podjęła decyzję o tym, że załogi w WEC oraz IMSA będą różne, po to, aby wystawić dwa niezmienione składy w wyścigu 24 godziny Le Mans.

Każdy zespół WEC musi nominować jednego kierowcę wraz z wysłaniem swojego zgłoszenia do komisji zaproszeniowej organizatora mistrzostw. Podczas światowych finałów Lamborghini Super Trofeo, marka poinformowała o swojej decyzji, przedstawiając Daniiła Kwiata jako swojego kierowcę WEC.

„Jestem niezmiernie dumny i cieszę się, że dołączam do Lamborghini w tej nowej przygodzie i projekcie” – powiedział były kierowca Formuły 1. „To będzie mój debiut w kategorii hipersamochodów. Wiele pracy zostało już wykonane za kulisami”.

W ramach przygotowań do występów w czołowej klasie, Kwiat startował w sezonie 2023 WEC dla zespołu Prema w kategorii LMP2. Jego zespołowymi kolegami byli Doriane Pin, Mirko Bortolotti, Mathias Beche i Andrea Caldarelli – ten ostatni został już wybrany przez Lamborghini do startów w IMSA.

Pośród kierowców fabrycznych Lamborghini jest również Romain Grosjean.

Źródło: sportscar365.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze