Pirelli podało dobór opon na GP Francji

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne na kolejną rundę tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły 1 – Grand Prix Francji. Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, ekipy w zdecydowanej większości sięgały po opony miękkie.

Podczas weekendu wyścigowego na Circuit Paul Ricard Pirelli przywiezie opony oznaczone symbolem C2 (twarda), C3 (pośrednia) i C4 (miękka). Taka sama alokacja pojawiała się już Australii, Chinach i Azerbejdżanie.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, Mercedes i Ferrari obrały identyczny kierunek i dla swoich kierowców wybrali 9 kompletów miękkich opon, 3 zestawy pośredniego ogumienia i 1 obowiązkowy komplet twardej mieszanki. Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w Red Bull Racing: Max Verstappen będzie dysponować o jednym zestawem pośrednich opon więcej niż jego zespołowy kolega Pierre Gasly, kosztem kompletu miękkiego ogumienia.

Na najbardziej agresywną strategię spośród całej stawki zdecydowały się zespoły Renault, Haas, Alfa Romeo oraz Toro Rosso – kierowcy tych stajni będą mieć do dyspozycji 10 kompletów miękkich opon. Z kolei zawodnicy Racing Point – podobnie jak Verstappen – będą mogli skorzystać z 8 zestawów tego rodzaju ogumienia.

W przypadku Williamsa zarówno Robert Kubica, jak i jego partner z ekipy George Russell otrzymają po 9 kompletów miękkiej mieszanki, jednak Polak będzie mógł skorzystać z jednego dodatkowego zestawu twardego ogumienia kosztem kompletu pośrednich opon.

Wyścig o Grand Prix Francji odbędzie się 23 czerwca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league