McLaren oficjalnie ogłosił zakończenie dotychczasowej współpracy z efektem natychmiastowym z brazylijskim koncernem petrochemicznych, firmą Petrobras.

Kontrakt, który został podpisany w lutym 2018 roku, został poddany krytyce ze strony prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, który w maju stwierdził, że zamierza zerwać mającą trwać pięć lat umowę. Teraz McLaren oficjalnie potwierdził doniesienia o przedwczesnym zakończeniu współpracy, a nastąpiło to na dwa tygodnie przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Brazylii.

Jak poinformowano w opublikowanym komunikacie, umowę zerwano za porozumieniem stron. CEO McLaren Racing Zak Brown podziękował Petrobrasowi za dotychczasową współpracę, licząc, że marka wkrótce powróci do Formuły 1.

„Chcielibyśmy podziękować firmie Petrobras za współpracę i wsparcie. Mamy wielki szacunek wobec ich zdolności technicznych i naukowych i nie ma wątpliwości, że inżynierowie firmy poczynili znaczący postęp w czasie naszej współpracy. Życzymy wszystkim w firmie Petronas powodzenia i mamy nadzieję, że zobaczymy ich w tym spocie ponownie w przyszłości” – powiedział Brown.

Z kolei CEO Petrobrasa Roberto Castello Branco dodał, że był usatysfakcjonowany wynikami niemal dwóch lat współpracy z brytyjską stajnią, która pozwoliła opracować nowe technologie paliwowe.

„Uznajemy znaczenie McLarena w globalnym sporcie motorowym i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w ciągu dwóch lat naszej współpracy. Projekt pozwolił Petrobrasowi na opracowanie zaawansowanych technologicznie benzyny i smarów poprzez badania nad nowymi surowcami i testy przeprowadzone w ekstremalnych warunkach. Rozwój technologiczny zostanie wykorzystany w produkcji smarów i paliw. Widzimy w McLarenie zaangażowanie w innowacje, a także możliwość przyszłych partnerstw” – mówił Castello Branco.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race