Zespół Red Bull Racing ogłosił przedłużenie kontraktu z Maxem Verstappenem do 2023 roku. Holenderski kierowca jest związany z ekipą od 2016 roku, kiedy to został najmłodszym zwycięzcą w historii wyścigów Formuły 1.

„Bardzo się cieszę z przedłużenia mojej współpracy z zespołem” – powiedział Verstappen. „Red Bull wierzył we mnie i dał mi możliwość zadebiutowania w Formule 1, za co jestem im dozgonnie wdzięczny. Przez ostatnie lata zżyłem się z ekipą, która osiąga wyniki na torze, a ponadto jest tworzona przez znakomitych ludzi”.

„Dołączenie Hondy oraz postęp, jaki dokonaliśmy przez ostatnich 12 miesięcy, jeszcze dodaje mi motywacji oraz wiary w to, że możemy wspólnie wygrać. Szanuję tę współpracę i widzę, że wszyscy robią co w ich mocy, aby odnieść sukces. Chcę wygrywać dla Red Bulla, a celem jest oczywiście walka o mistrzostwo świata”.

Szef zespołu Christian Horner dodał: „To wspaniała wiadomość, że przedłużyliśmy kontrakt z Maxem do 2023 roku. Mając na uwadze wyzwania związane z nowymi przepisami na sezon 2021, zachowanie ciągłości w jak największej ilości obszarów, jest kluczowe. Max dowiódł już, jak wartościowym jest członkiem zespołu i wierzy w naszą współpracę z Hondą. Cieszymy się, że przedłużyliśmy nasze relacje”.

Źródło: redbullracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race